Fotowoltaika Nowy Sącz – możliwość dofinansowania instalacji

Z artykułu dowiesz się:

Wpisując w wyszukiwarce internetowej takie frazy jak fotowoltaika Nowy Sącz, możemy przekonać się, jak bardzo w ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie fotowoltaiką w Małopolsce. Fakt ten potwierdzają m.in. firmy fotowoltaiczne w Małopolsce, których nieustannie przybywa. Własna instalacja fotowoltaiczna to bardzo ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie. Choć montaż paneli fotowoltaicznych Nowy Sącz wiąże się oczywiście z pewnymi kosztami, to jednak można je znacząco zmniejszyć dzięki dofinansowaniom. Z których dofinansowań warto skorzystać i jak to zrobić? Co warto wiedzieć o panelach fotowoltaicznych Nowy Sącz?

Panele fotowoltaiczne Nowy Sącz – dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne

Za fotowoltaikę w Nowym Sączu ceny mogą być wysokie. Niemniej jednak podobnie jak w całym kraju, również w małopolsce fotowoltaika jest dofinansowywana. Dzięki dotacjom i tanim pożyczkom fotowoltaika Nowy Sącz staje się o wiele bardziej opłacalna. Istnieje wiele programów wsparcia, które zasadniczo można podzielić na dwie grupy:

  • dofinansowania rządowe,
  • dofinansowania lokalne.

Dofinansowania rządowe do fotowoltaiki w Nowym Sączu

Od 1 lipca ruszył nabór wniosków do kolejnej edycji programu ”Mój Prąd”. Program ten daje możliwość otrzymania dotacji nawet w wysokości 3000 zł. Jest on skierowany do właścicieli domów jednorodzinnych, którzy rozpoczęli całą inwestycję nie wcześniej niż 1 lutego 2020 roku a ich system fotowoltaiczny ma moc nie większą niż 10 kW. Obecnie to największy program rządowy, w ramach którego można uzyskać dofinansowanie na montaż fotowoltaiki. Jest to projekt, w którym mogą uczestniczyć jedynie osoby fizyczne. Jednak fotowoltaika, Nowy Sącz, Kraków, czy Oświęcim to nie tylko instalacje prywatne.

Przedsiębiorcy mogą skorzystać z pomocy udzielanej w ramach programu Energia Plus. Warto jednak podkreślić, że w tym przypadku nie mówimy o dofinansowaniu, ale o pożyczce. Państwo udziela jej na okres do 15 lat, na preferencyjnych warunkach. Korzystne pożyczki na fotowoltaikę w Nowym Sączu można otrzymać również w bankach. Jeśli zechcesz, pomożemy Ci znaleźć najlepszą ofertę.

Dofinansowania lokalne do fotowoltaiki w Nowym Sączu

W zasadzie w każdym województwie w kraju istnieją lokalne programy wsparcia odnawialnych źródeł energii. Fotowoltaika firmy Nowy Sącz często otrzymują zlecenia dzięki wsparciu finansowemu z programów okresowych. Aktualnie można skorzystać z Programu Rozwoju Odnawialnych Źródeł Energii. Dzięki niemu możesz otrzymać dotację nawet do 15 tys. zł na zakup i montaż fotowoltaiki w Nowym Sączu. Jednak to tylko jedna z opcji. Regularnie pojawiają się lokalne projekty wsparcia, dzięki którym fotowoltaika w Nowym Sączu staje się jeszcze bardziej opłacalna. Jesteśmy na bieżąco z ofertami, aby móc doradzać naszym Klientom optymalne rozwiązania. Oczywiście dofinansowania lokalne to nie tylko zakup i montaż paneli w Nowym Sączu, ale także tańsza fotowoltaika w dowolnym innym mieście w Małopolsce.

Montaż fotowoltaiki Nowy Sącz – co możesz zyskać?

Własna instalacja fotowoltaiczna niesie za sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest możliwość zaoszczędzenia na rachunkach za prąd, które są coraz wyższe ze względu na rosnące cen energii elektrycznej z sieci. Przy odpowiednio dobranej mocy montaż paneli fotowoltaicznych Nowy Sącz to możliwość pokrycia nawet do 90% kosztów energii elektrycznej! Tym samym zyskujesz całkowitą niezależność od ceny za energię elektryczną,  oferowanej przez dostawcę. Co więcej, dobrej jakości panele fotowoltaiczne cechują się żywotnością rzędu co najmniej 20-25 lat.

Co jeszcze możesz zyskać, decydując się na fotowoltaikę w Nowym Sączu? Przyczyniasz się do zmniejszenia zanieczyszczeń, gdyż panele fotowoltaiczne nie emitują do środowiska żadnych, szkodliwych związków. Nie musisz także głowić się nad ich obsługą. Panele nie wymagają także częstego mycia. Warto również mieć na uwadze, że nieruchomość z instalacją fotowoltaiczną znacząco zyskuje na wartości.

Obawiasz się kwestii formalnych dotyczących starań o dofinansowanie na fotowoltaikę w Nowym Sączu? Wychodzimy naprzeciw Twoim potrzebom, oferując pełne wsparcie w tym zakresie. Nie tylko znajdziemy dla Ciebie najkorzystniejszą formę pomocy finansowej, ale również zajmiemy się wszelkimi formalnościami.

Z artykułu dowiesz się:
Jakub Długosz

Jakub Długosz

Główny projektant w SM-Project. Ekspert w fotowoltaice, pompach ciepła, farmach PV. Z wykształcenia elektrotechnik, posiadający certyfikaty SEP/UDT. Promotor zielonej energii w Polsce, jak i Europie.

Powiązane wpisy

Technologia PERC

Czym jest Technologia PERC ? Czym jest Technologia PERC ? z ang. Passivated Emitter and Rear Cell czyli technologia pasywacji emitera tylnej części ogniwa, która określa konstrukcję ogniwa słonecznego. Pisząc najprościej jest to technologia mająca na celu podwyższenie sprawności przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów. Na pewno zastanawiasz się dlaczego zdecydowaliśmy się

Przeczytaj więcej

Fotowoltaika jako przyszłość światowej energetyki

Fotowoltaika dla domu Fotowoltaika to przyszłość dla Twojego domu, która gwarantuje Ci przede wszystkim oszczędność, w dalszej części artykułu dowiemy się, że inwestycja zwraca się już nawet po paru latach, gdzie w późniejszym czasie generujemy oszczędności o niebagatelnej sumie. Inwestycja ta stanowi dla nas stabilne korzyści ekonomiczne jak i ekologiczne

Bloomberg Tier 1 – ranking modułów fotowoltaicznych

Chce zamontować w swoim domu panele fotowoltaiczne, chce zacząć oszczędzać na energii i chronić moją planetę. Ile z was postawiło sobie już to jako cel, jednak zatrzymało się na etapie, że wpisało hasło fotowoltaika w Internet i nie wiedziało co wybrać, jakiego producenta, tak aby urządzenie działało jak najdłużej, żeby