Instalacje fotowoltaiczne idealne dla Twojego domu

Dla domuDlaczego powinieneś zdecydować się na fotowoltaikę?


Istnieje mnóstwo powodów, dla których każdy z nas powinien w swoim domu postawić właśnie na fotowoltaikę. I co ciekawe, powodów tych z każdym rokiem przybywa. Jak to możliwe? Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na to, iż z każdym kolejnym rokiem technologia produkcji paneli słonecznych staje się coraz bardziej dopracowana i coraz nowocześniejsza. Poznajemy nowe, bardziej efektywne rozwiązania i zyskujemy dostęp do elementów gwarantujących coraz lepszą sprawność działania całej instalacji. Na tym osadzone jest nasze przekonanie, że fotowoltaika powinna znaleźć się w każdym, również w Twoim domu!


Inwestując we własną, przydomową instalację fotowoltaiczną, dokonujesz wyboru, który sprawi, iż:

• Twoje rachunki za prąd niemal z dnia na dzień spadną w sposób znaczący – wszystko, co musisz zrobić, to wybrać odpowiedniego wykonawcę, który prawidłowo oszacuje Twoje zapotrzebowanie na energię elektryczną i według tych szacunków przygotuje dla Ciebie właściwy projekt.
• Uniezależnisz się od dotychczasowego dostawcy – wystarczy prosta, niewielka elektrownia słoneczna w Twoim domu, żebyś mógł zadbać o swoją własną niezależność energetyczną. Koniec z zamartwianiem się po podwyżkach prądu. Fotowltaika daje nie tylko darmową energię, ale też spokój i bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich bliskich.
• Dbasz o środowisko naturalne – choć argument ten wydaje się przemawiać najsłabiej, w rzeczywistości jego znaczenie jest ogromne. Stawiając na energię słoneczną, wybierasz ekologię, czyste powietrze i ochronę zasobów naturalnych. Inwestycja w fotowoltaikę to inwestycja w przyszłość. Twoją i Twoich najbliższych.

Plantatorzy słynnych portugalskich dębów korkowych zwykli mawiać, że drzewa te sadzą nie dla siebie, ale dla swoich dzieci oraz wnuków. W przypadku instalacji fotowoltaicznych, inwestycja w nie – choć bardzo wyraźnie odciąży Twój własny domowy budżet – jest tak naprawdę inwestycją w lepsze jutro. Za decyzję podjętą dzisiaj, jutro podziękują Ci kolejne pokolenia.

 

Oblicz


Sprawdź, jakiej mocy instalacji fotowoltaicznej potrzebujesz, aby pokryć całkowite zapotrzebowanie na prąd w swoim domu

Za pomocą suwaka ustaw miesięczną cenę za prąd

Twoje miesięczne rachunki za prąd: plnZalecana moc instalacji: kW

 

Mój Prąd


O czym musisz wiedzieć?


Decydując się na budowę własnej instalacji fotowoltaicznej, nie musisz ponosić wszystkich kosztów związanych z zakupem jej poszczególnych elementów oraz ich montażem. Dzięki programowi „Mój Prąd”, poczyniona przez Ciebie inwestycja znacznie szybciej zwróci się w całości, a następnie zacznie sama na siebie zarabiać.

O to, aby moment zwrotu kosztów instalacji fotowoltaicznej nastąpił jak najprędzej, zatroszczy się również nasza firma. W Solar Masters zawsze dokładamy wszelkich starań do tego, abyś jak najszybciej poczuł, że poczynione przez Ciebie wydatki przynoszą konkretne korzyści finansowe. Z nami nie musisz obawiać się, że Twoja przydomowa elektrownia słoneczna nie spełni pokładanych w niej oczekiwań.

 

Dobierzemy instalację dostosowaną do Twoich potrzeb

  Województwo:

  *Pola oznaczone gwiazdką są obowiązkowe

  Otrzymasz informację zwrotną w 24 godziny.


   

  Ceny instalacji fotowoltaicznych


  Cena pojedynczej instalacji fotowoltaicznej stosowanej najczęściej w przypadku domu jednorodzinnego mieści się w przedziale od 4 200 do 5 200 zł za kW. Wpływ na ostateczną wyceną mają tu zarówno zastosowane komponenty, jak i rodzaj pokrycia dachowego. Uśredniając ceną za 1kW do 4 500 zł, koszt całej instalacji o mocy 4,6 kW wyniesie 20 700 zł.

  Od wyżej podanej kwoty należy jednak odjąć kwotę dotacji przyznawanej przez państwo w ramach programu „Mój Prąd”. Zgodnie z jego warunkami, każdy, kto zdecyduje sią na budowę własnej instalacji fotowoltaicznej, może liczyć na dopłatę w wysokości do 5 000 zł. Od otrzymanej kwoty 15 700 zł należy dodatkowo odliczyć 18% podatku, czyli 2 826 zł, co daje realny wydatek na budowę instalacji słonecznej na poziomie 12 874 zł. Czy to się opłaca?

  Średnio każdy z nas za energię elektryczną płaci rocznie ok. 2 400 zł. Decydując się na instalację fotowoltaiczną o mocy 4,6 kW, czas zwrotu kosztów inwestycji wyniesie równe 6 lat. Po tym czasie będziesz mógł cieszyć się rachunkami za prąd na poziomie kilkunastu lub co najwyżej kilkudziesięciu złotych i pełną wolnością energetyczną przez kolejne 25 lat. A jeśli zechcesz, to nawet dłużej!

  Skorzystaj z naszego kalkulatora czasu zwrotu z inwestycji i przekonaj się sam, że to naprawdę się opłaca.