Dla domu

Dlaczego powinieneś zdecydować się na fotowoltaikę dla domu?

Fotowoltaika

Nasze realizacje

Istnieje mnóstwo powodów, dla których każdy z nas powinien w swoim domu postawić właśnie na fotowoltaikę. I co ciekawe, powodów tych z każdym rokiem przybywa. Jak to możliwe? Dzieje się tak przede wszystkim ze względu na to, iż z każdym kolejnym rokiem technologia produkcji paneli słonecznych staje się coraz bardziej dopracowana i coraz nowocześniejsza. Poznajemy nowe, bardziej efektywne rozwiązania i zyskujemy dostęp do elementów gwarantujących coraz lepszą sprawność działania całej instalacji. Na tym osadzone jest nasze przekonanie, że fotowoltaika powinna znaleźć się w każdym, również w Twoim domu!

0 99
%

Obniż aż o tyle rachunki za prąd

0 99
%

Zadowolonych
klientów

Zalety fotowoltaiki

Inwestując we własną instalację fotowoltaiczną dla domu, dokonujesz wyboru, który sprawi, iż:

Zalety

Niższe rachunki

Twoje rachunki za prąd niemal z dnia na dzień spadną w sposób znaczący – wszystko, co musisz zrobić, to wybrać odpowiedniego wykonawcę, który prawidłowo oszacuje Twoje zapotrzebowanie na energię elektryczną i według tych szacunków przygotuje dla Ciebie właściwy projekt.

Własna energia

Uniezależnisz się od dotychczasowego dostawcy – wystarczy prosta, niewielka elektrownia słoneczna w Twoim domu, żebyś mógł zadbać o swoją własną niezależność energetyczną. Koniec z zamartwianiem się po podwyżkach prądu. Fotowoltaika daje nie tylko darmową energię, ale też spokój i bezpieczeństwo dla Ciebie i Twoich bliskich.

Ekologia

Dbasz o środowisko naturalne – choć argument ten wydaje się przemawiać najsłabiej, w rzeczywistości jego znaczenie jest ogromne. Stawiając na energię słoneczną, wybierasz ekologię, czyste powietrze i ochronę zasobów naturalnych. Inwestycja w fotowoltaikę to inwestycja w przyszłość. Twoją i Twoich najbliższych.

Plantatorzy słynnych portugalskich dębów korkowych zwykli mawiać, że drzewa te sadzą nie dla siebie, ale dla swoich dzieci oraz wnuków. W przypadku instalacji fotowoltaicznych, inwestycja w nie – choć bardzo wyraźnie odciąży Twój własny domowy budżet – jest tak naprawdę inwestycją w lepsze jutro. Za decyzję podjętą dzisiaj, jutro podziękują Ci kolejne pokolenia.

Za pomocą suwaka ustaw miesięczną cenę za prąd

Sprawdź, jakiej mocy instalacji fotowoltaicznej potrzebujesz, aby pokryć całkowite zapotrzebowanie na prąd w swoim domu.

Oblicz
Twoje miesięczne rachunki za prąd: pln

Zalecana moc instalacji: kW

Pracujemy na modułach

Zainwestuj w najlepsze rozwiązania fotowoltaiczne dla Twojego domu

producenci

Umów się na bezpłatną konsultację
+48 733 707 433

  Dofinasowanie

  Fotowoltaika dla domu - o czym musisz wiedzieć?

  MÓJ prąd

  Decydując się na budowę własnej instalacji fotowoltaicznej, nie musisz ponosić wszystkich kosztów związanych z zakupem jej poszczególnych elementów oraz ich montażem. Dzięki programowi „Mój Prąd”, poczyniona przez Ciebie inwestycja znacznie szybciej zwróci się w całości, a następnie zacznie sama na siebie zarabiać.

  O to, aby moment zwrotu kosztów instalacji fotowoltaicznej nastąpił jak najprędzej, zatroszczy się również nasza firma. W Solar Masters zawsze dokładamy wszelkich starań do tego, abyś jak najszybciej poczuł, że poczynione przez Ciebie wydatki przynoszą konkretne korzyści finansowe. Z nami nie musisz obawiać się, że Twoja przydomowa elektrownia słoneczna nie spełni pokładanych w niej oczekiwań.

   

  Cena fotowoltaiki

  Ceny instalacji fotowoltaicznych

  CENY

  Cena pojedynczej instalacji fotowoltaicznej stosowanej najczęściej w przypadku domu jednorodzinnego mieści się w przedziale od 4 200 do 5 200 zł za kW. Wpływ na ostateczną wyceną mają tu zarówno zastosowane komponenty, jak i rodzaj pokrycia dachowego. Uśredniając ceną za 1kW do 4 500 zł, koszt całej instalacji fotowoltaicznej dla domu o mocy 4,6 kW wyniesie 20 700 zł.

  Od wyżej podanej kwoty należy jednak odjąć kwotę dotacji przyznawanej przez państwo w ramach programu „Mój Prąd”. Zgodnie z jego warunkami, każdy, kto zdecyduje sią na budowę instalacji fotowoltaicznej dla domu, może liczyć na dopłatę w wysokości do 3 000 zł. Od otrzymanej kwoty 15 700 zł należy dodatkowo odliczyć 18% podatku, czyli 2 826 zł, co daje realny wydatek na budowę instalacji słonecznej na poziomie 12 874 zł. Czy to się opłaca?

  Średnio każdy z nas za energię elektryczną płaci rocznie ok. 2 400 zł. Decydując się na instalację fotowoltaiczną o mocy 4,6 kW, czas zwrotu kosztów inwestycji wyniesie równe 6 lat. Po tym czasie będziesz mógł cieszyć się rachunkami za prąd na poziomie kilkunastu lub co najwyżej kilkudziesięciu złotych i pełną wolnością energetyczną przez kolejne 25 lat. A jeśli zechcesz, to nawet dłużej.

   

  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami!

  SM-PROJECT najlepsi specjaliści dziedzinie:
  fotowoltaiki, pomp ciepła i klimatyzacji.

  Kontakt
  Poznaj też

  Inne obszary działalności

  Fotowoltaika dla domu
  Pytania

  Najczęściej zadawane pytania

  FAQ

  1.Jak dobrać fotowoltaikę dla domu?

  O tym, jakiej mocy instalacje fotowoltaiczne dla domu są najlepsze w danym przypadku, decyduje przede wszystkim zapotrzebowanie gospodarstwa domowego na prąd. Oprócz tego ważne jest miejsce, w którym będą montowane panele fotowoltaiczne, co wiąże się z ekspozycją słoneczną oraz ewentualną koniecznością zastosowania dodatkowych rozwiązań technologicznych, takich jak np. instalacje naziemne czy trackery solarne. Dlatego w tym przypadku najlepiej skorzystać z fachowego doradztwa, dzięki któremu dobierzemy najbardziej efektywną i dopasowaną do potrzeb fotowoltaikę dla domu.  

  2.Jakie panele fotowoltaiczne dla domu?

  Odpowiednie panele fotowoltaiczne dla domu to produkty odznaczające się nie tylko wysoką niezawodnością i efektywnością, ale także wiarygodnością producenta oraz deklaracją gwarantowanego uzysku mocy po upływie dłuższego czasu ich użytkowania. Nie powinien być on mniejszy niż 80 procent po np. 25 latach użytkowania paneli. 

  3.Jaki jest koszt instalacji paneli fotowoltaicznych dla domu?

  Na koszt instalacji fotowoltaicznej wpływa wiele czynników, począwszy od indywidualnego zapotrzebowania na energię, poprzez typ czy markę paneli fotowoltaicznych oraz rodzaj samej instalacji (on-grid lub off-grid), na sposobie montażu skończywszy. Aby poznać dokładny koszt, należy zrobić szczegółowy projekt instalacji fotowoltaicznej dla domu jednorodzinnego.  

  4.Kiedy opłaca się zainstalować fotowoltaikę dla domu?

  Fotowoltaika dla domu jest rozwiązaniem, którego pozytywne aspekty mierzone są nie tylko opłacalnością finansową, ale także bezpieczeństwem energetycznym i cennym wkładem w ochronę środowiska naturalnego. W kwestiach kosztów na uwagę zasługuje przede wszystkim fotowoltaika do ogrzewania domu, która jest niezwykle wydajna, zwłaszcza w połączeniu z ogrzewaniem elektrycznym, niskotemperaturowym i pompą ciepła.