Dla biznesu

Nam możesz zaufać

Fotowoltaika

Nasze realizacje

Długoletnia obecność na rynku i wiele zrealizowanych z powodzeniem projektów sprawiło, iż cieszymy się ogromnym zaufaniem w całej branży technologii fotowoltaicznej. Co nas wyróżnia?

Szczegółowa analiza każdego projektu
95 %
Staranność w realizacji kolejnych zleceń
87 %
Przyjazna obsługa klienta
83 %
0 6943
szt

Zamontowanych
paneli

0 257
+

Zrealizowanych
inwestycji

Postaw na SM-PROJECT

Dlaczego właśnie my?

SM-PROJECT

Profesjonalizm

Profesjonalizm to coś, do czego przywiązujemy szczególną wagę. Dbamy o to, aby wszyscy nasi pracownicy posiadali jak najszerszą wiedzę o branży fotowoltaicznej, nowych, stosowanych w niej technologiach, a także by potrafili tę wiedzę wykorzystywać w praktyce.

Doświadczenie

Nasi projektanci i monterzy to bez wyjątku specjaliści wysokiej klasy. Ich zdolności, umiejętności oraz doświadczenie oddajemy do usług naszych klientów.

Rozwój

Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że technologia fotowoltaiczna ulega ciągłym ulepszeniom. Uważnie śledzimy wszelkie nowe rozwiązania i pojawiające się koncepcje dotyczące zastosowania paneli słonecznych. Dbamy o to, aby nasi specjaliści na bieżąco aktualizowali swoją wiedzę.

Pracujemy na modułach

Zainwestuj w najlepsze rozwiązania fotowoltaiczne dla firm

producenci

Umów się na bezpłatną konsultację
+48 733 707 433

  Fotowoltaika dla firm

  W jaki sposób wspieramy biznes?

  Biznes

  W skład naszej oferty dotyczącej fotowoltaiki dla firm wchodzi szczegółowe projektowanie, dostawa oraz montaż elementów tworzących instalację fotowoltaiczną. Jesteśmy w stanie obsłużyć każde przedsiębiorstwo z terenie Wielkopolski, Podkarpacia i Małopolski. W ramach oferowanych przez nas usług jesteśmy w stanie wykonać również kompletne carporty oraz wiaty PV.

  Leasing fotowoltaiki dla firm

  Jako lider instalacji fotowoltaicznych, oferujemy leasing na fotowoltaikę. Z takie sposobności mogą skorzystać wszystkie firmy, dzięki czemu rozliczenie inwestycji będzie rozłożone na kilka miesięcy. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie pod względem finansowania.

  Leasing paneli fotowoltaicznych, a także leasing instalacji fotowoltaicznych jest kierowany dla przedsiębiorstw, którym jednorazowe rozliczenie nie odpowiada. Leasing umożliwia stopniową spłatę instalacji, zyskując korzyści już od momentu uruchomienia fotowoltaiki.

  Dofinansowanie dla firm: dotacje na fotowoltaikę

  Wszystkim naszym klientom pomagamy w otrzymaniu dofinansowania na instalację fotowoltaiczną. Istnieje wiele możliwości na dotacje dla firma na fotowoltaikę z których mogą skorzystać nasi klienci. Zapraszamy do kontaktu, celem sprawdzenia aktualnych możliwości dofinansowań.

  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami!

  SM-PROJECT najlepsi specjaliści dziedzinie:
  fotowoltaiki, pomp ciepła i klimatyzacji.

  Kontakt
  Pytania

  Najczęściej zadawane pytania

  FAQ

  1.Jak przedstawia się wydajność instalacji fotowoltaicznej dla firmy w podziale na pory roku?

  O wydajności paneli decyduje nasłonecznienie, dlatego im więcej promieni dociera do kolektora, tym efektywność pracy jest wyższa. Prawidłowo zaprojektowana fotowoltaika dla firm wytwarza prąd przez cały rok, niezależnie od pogody i stopnia nasłonecznienia. W okresie jesiennym i zimowym, gdy występuje więcej pochmurnych dni, panele mogą pracować nieco mniej wydajniej, ale dalej produkują prąd.

  Najbardziej efektywnymi dla fotowoltaiki dla biznesu są miesiące od marca do września. Ze względu na duże nasłonecznienie oraz dłuższe dni, w czerwcu, lipcu i sierpniu instalacja pracuje najwydajniej. W tym okresie panele produkują najwięcej prądu w ciągu roku i generują nadwyżki odprowadzane do zakładu energetycznego.

  2.Jak dobrać wielkość instalacji fotowoltaicznej dla firmy?

  Moc i wielkość paneli dobiera się na podstawie zapotrzebowania energetycznego danego budynku. Fotowoltaika dla firm musi być na tyle wydajna, aby oprócz pokrycia bieżących potrzeb na prąd, była w stanie zgromadzić nadwyżki. Parametry instalacji oblicza się na podstawie analizy dotychczasowych rachunków, biorąc przy tym pod uwagę plany inwestycyjne w przedsiębiorstwie. Moc paneli fotowoltaicznych dla firm jeszcze przed montażem musi uwzględniać urządzenia i systemy, które będą w przyszłości podłączone do sieci, przez co zwiększy się zapotrzebowanie na prąd.

  3.Gdzie mogę zamontować panele fotowoltaiczne?

  Projekt instalacji musi uwzględniać uwarunkowania terenu oraz parametry techniczne obiektu. Najlepszym miejscem na montaż fotowoltaiki dla firm jest dach wystawiony na bezpośrednie padanie promieni słonecznych.

  Istnieje także możliwość wykonanie instalacji fotowoltaicznej dla firmy na gruncie lub na ogrodzeniu. Obszar musi być dobrze nasłoneczniony, dlatego zaleca się montaż od wschodniej strony, gdzie nie występuje zacienienie.

  4.Kiedy opłaca się zainstalować fotowoltaikę dla firm?

  Każde przedsiębiorstwo, które chce zoptymalizować koszty, może zdecydować się na montaż fotowoltaiki dla biznesu. Takie rozwiązanie zapewnia dostęp do bezpłatnego prądu przez cały rok, generując przy tym znaczne oszczędności na poziomie nawet 90%. Ponadto zakup paneli możesz wliczyć w koszty firmy i obniżyć przez to wysokość podatku dochodowego.

  Obecnie większość biznesów opiera się na urządzeniach, maszynach i infrastrukturze technologicznej, która generuje wysokie zapotrzebowanie na energię. Fotowoltaika dla firm jest więc najrozsądniejszym rozwiązaniem zarówno dla małych, jak i dużych przedsiębiorstw niezależnie od branży.

  4.Czy są dostępne dotacje na zakup fotowoltaiki dla firm?

  Przedsiębiorcy mają do dyspozycji wiele programów rządowych i unijnych, z których mogą pozyskać finanse na montaż fotowoltaiki dla firm. Dotacje, niskooprocentowane pożyczki i kredyty są przyznawane biznesom działającym w całym kraju, a także w poszczególnych województwach. Zakwalifikowanie się do takiego programu jest w stanie zapewnić dofinansowanie na poziomie nawet 85% całkowitych kosztów inwestycji.

  Poznaj też

  Inne obszary działalności

  Fotowoltaika dla firm