Wytwarzanie energii słonecznej w województwie lubelskim

Jesteś z województwa lubelskiego? Szukasz oszczędności na energii elektrycznej? Nie czekaj zadzwoń już dziś a dowiesz się ile wyniosą twoje rachunki za prąd z nasza instalacją fotowoltaiczną

Fotowoltaika

Rosnące koszty energii elektrycznej zachęciły wiele osób do zainteresowania się tematem paneli fotowoltaicznych oraz umieszczenia takich instalacji na swoich budynkach. Oszczędności kosztów energii elektrycznej sprawiają, że zwrot z systemu jest ciągły i opłacalny. Dodatkowe uaktualnienia w przepisach prawnych umożliwiają rezygnację z drogich w utrzymaniu akumulatorów energii, zachęcając tym samym do zmian. Jak donosi portal Newsweek.pl:

Użytkownik posiadający taką instalację o mocy do 40 kW nie musi posiadać koncesji ani pozwoleń, aby przyłączyć się do sieci swojego operatora energetycznego. Wystarczą jedynie umowy związane ze świadczeniem usług dystrybucji. Dodatkowo instalacje do tej mocy nie wymagają pozwolenia na budowę. Ustawa ta ma też zapis, mówiący o tym, że zakład energetyczny ma obowiązek odbierać nadwyżki wyprodukowanej energii. Wprowadzono też zobowiązanie wobec operatora, aby ponosił koszty przyłączania i instalacji licznika dwukierunkowego, który zlicza przepływ prądu w obu kierunkach.

0 99
%

Zadowolonych klientów
na Lubelszczyźnie

0 122
+

Zrealizowanych inwestycji
na Lubelszczyźnie

W województwie lubelskim

Fotowoltaika Lublin - ochrona przed wzrostem cen energii elektrycznej w długim okresie

Fotowoltaika

W Polsce, w branży energetycznej dominują cztery duże grupy: PGE, Tauron, Enea i Energa, które wytwarzają ok. 70 proc. energii w kraju. W województwie lubelskim rynek zdominowany jest przez PGE. W wyniku liberalizacji rynku energii elektrycznej w Polsce od 1 lipca 2004 roku nabywcy energii elektrycznej mogą samodzielnie decydować, od którego dostawcy chcą kupować energię, jednak w dalszym ciągu ceny energii elektrycznej zmieniają się w zależności od nieprzewidywalnych zmian na giełdzie.

Firmy fotowoltaiczne na terenie województwa lubelskiego i samego Lublina, dają możliwość uniezależnienia się od wahania się cen na rynku. Produkowanie własnej energii to przede wszystkim samowystarczalność elektryczna. Niezużyty zapas wytworzonej energii nie przepada, jest ona odprowadzana do ogólnej sieci, wspierając tym samym ogólny poziom bezpieczeństwa energetycznego. Firma Solar Masters Project wspiera klientów podczas całego etapu: od planowania, poprzez pomoc w załatwianiu formalności, a następnie montażu instalacji fotowoltaicznej.

Umów się na bezpłatną konsultację
+48 575 704 605

  W Lublinie

  Fotowoltaika Lubelskie - montaż

  Fotowoltakia

  We wszystkich regionach Polski promieniowanie słoneczne jest wystarczająco wysokie, żeby ekonomicznie eksploatować system fotowoltaiczny. Największe nasłonecznienie występuje w południowo-wschodniej Polsce, a w szczególności w województwie lubelskim, co sprawia, że to idealne miejsce dla inwestycji w panele fotowoltaiczne!

  Obszary zacienione mogą powodować obniżenie wydajności paneli fotowoltaicznych, dlatego przed montażem Specjaliści Solar Masters Project analizują teren, dachy budynków domowych i gospodarczych, a także ewentualne zacienienie w przyszłości, np. spowodowane bliskością działki, na której ktoś może postawić nowy budynek lub z powodu wzrostu drzew.

  Do instalacji fotowoltaiki w Lublinie najlepszy jest nachylony dach od strony południowej. Jednak w przypadku powierzchni dachowych o innej orientacji stworzymy inny, optymalny plan, który przyniesie maksymalne efekty pozyskiwania energii. Pracownicy Solar Masters Project to wyselekcjonowani, certyfikowani specjaliści z Twojej okolicy.

  Idealne miejsca na fotowoltaikę

  Panele fotowoltaiczne w Lublinie i województwie lubelskim

  Lublin

  Instalacja fotowoltaiczna podczas użytkowania nie emituje zanieczyszczeń ani dźwięków, w związku z tym ma pozytywny bilans środowiskowy. Zainteresowanie energią słoneczną w województwie lubelskim wciąż wzrasta. Istnieją programy dofinansowania na instalację systemu fotowoltaicznego, najbardziej powszechne programy rządowe „Czyste Powietrze” od niedawna program “Mój Prąd” został włączony do programu “Czyste Powietrze”. Dodatkowo polska ustawa o OZE udostępnia szereg udogodnień, np. brak opłaty przyłączeniowej, brak konieczności zakładania działalności gospodarczej do odsprzedaży nadwyżki energii, sprzedaż wyprodukowanej energii za 100% średniej ubiegłorocznej ceny czy brak opłat za zamontowanie licznika.

  Pracownicy Solar Masters Project pomogą w podjęciu decyzji. Jesteśmy otwarci i obecni od pierwszego pytania do zakończenia całego procesu. Służymy doświadczeniem przy wyborze najlepszego planu dla zamontowania paneli fotowoltaicznych. Szerokie możliwości montażu sprawiają, że fotowoltaika Lubelskie jest dostępna niemal dla wszystkich właścicieli domów i działek.

  Wybierając fotowoltaikę Solar Masters Project, zawsze promujesz firmę w swoim regionie.

  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami!

  SM-PROJECT najlepsi specjaliści w dziedzinie:
  fotowoltaiki, pomp ciepła i klimatyzacji.

  Kontakt
  Sprawdź też

  Gdzie działamy?

  Gdzie działamy?