Zajmujemy się kompleksowo fotowoltaiką w Krakowie. Nasza oferta to najwyższej jakości solary Kraków, pochodzące od najlepszych producentów. Wykonujemy instalacje od początku do końca, pomagamy także między innymi w uzyskaniu dotacji do fotowoltaiki w Krakowie. Dlaczego instalacje fotowoltaiczne w Krakowie to dobry pomysł? Jakie dofinansowania można otrzymać? Sprawdź sam!

Fotowoltaika Kraków dlaczego warto w nią zainwestować?

Fotowoltaika w Krakowie i całej Polsce przechodzi rozkwit. Grzegorz Wiśniewski, prezes IEO poinformował, że „W 2020 roku fotowoltaika stała się hitem inwestycyjnym w energetyce i wehikułem gospodarczym. W trudnym czasie dwóch lockdown-ów wywołanych światową pandemią krajowa fotowoltaika wniosła istotny wkład w podtrzymanie procesów inwestycyjnych w wysokości 7,5 mld zł i zapewniała Polsce 35 tys. miejsc pracy.” To bardzo dobra wiadomość patrząc przez pryzmat korzyści dla gospodarki i rynku pracy. Jak to wygląda w Małopolsce?

Krakowianie, walcząc ze smogiem, coraz intensywniej dbają o ekologię, co wpływa na wzrost popularności fotowoltaiki w Krakowie. Czy troska o środowisko jest jedynym argumentem dla zainstalowania ogniw fotowoltaicznych w Krakowie? Prosumenci decydują się na panele słoneczne Kraków głównie ze względu na oszczędność na rachunkach za prąd, niezależność energetyczną i dostępność fotowoltaiki. Kraków na ceny nie może narzekać. Dostępne są liczne dotacje i dofinansowania do fotowoltaiki.

Panele fotowoltaiczne Kraków dotacje

Jeżeli chodzi o Kraków, dofinansowanie do fotowoltaiki można otrzymać z różnych programów wsparcia. Najpopularniejsze z nich, to:

  • Dotacja do fotowoltaiki „Mój prąd 3.0”. Jest to dotacja na instalację o mocy od 2kW do 10kW dla budynków mieszkalnych, które już istnieją (instalacje niezakończone przed 01.02.2020). Dotacja przeznaczona jest dla osób fizycznych, które mają podpisana umowę kompleksową z dystrybutorem energii, i które mają wymienione liczniki dwukierunkowe. “Mój prąd 3.0” pokrywa do 50% kosztów kwalifikowanych mikroinstalacji, ale nie więcej niż 3000 zł. Wnioski można składać do 22.12.2021, jednak trzeba być czujnym, bo nabór może zakończyć się wcześniej, jeśli środki zostaną rozlokowane.
  • Dotacja do fotowoltaiki „Czyste Powietrze”. Jest to dotacja na termomodernizację, przeznaczona dla właścicieli domów jednorodzinnych lub mieszkań w budynkach jednorodzinnych. Warunkiem uzyskania dotacji są roczne dochody nieprzekraczające 100.000 zł. Maksymalna kwota uzyskania dotacji to 30.000 z uwzględnieniem mikroinstalacji fotowoltaicznych.
  • Dotacja do fotowoltaiki „Energia Plus”. Jest to dotacja lub pożyczka dla firm na zakup instalacji odnawialnych źródeł energii. Wnioski można składać do 17.12.2021 lub do wyczerpania środków. Wartość wsparcia wynosi od 0,5 mln do 300 mln zł.
  • Dotacja „Stop Smog” dla ubogich energetycznie. Średni koszt dofinansowania dla gospodarstwa domowego to 53.000 zł. Wnioski można składać cały czas za pomocą Urzędów Gminnych. Warto zainwestować w panele słoneczne w Krakowie dla zwiększenia jakości powietrza. Jednak przy tych wnioskach trzeba przejść bardziej skomplikowany proces.
  • Dofinansowanie do fotowoltaiki „Agroenergia”. Jest to program przeznaczony dla rolników. Warunkiem koniecznym przystąpienia do programu jest posiadanie gruntów rolnych o powierzchni 1-300 ha. Dofinansowanie może przyjąć formę dotacji do 15.000zł lub pożyczki na zakup instalacji o mocy 10-50kW.
  • Ulga termomodernizacyjna — dopłata do PV z podatku. Maksymalna kwota, którą można odpisać to 53.000zł. ”Czyste powietrze”, “Mój prąd” oraz ulgę termomodernizacyjną można łączyć ze sobą. Jest to bardzo dobra wiadomość dla właścicieli paneli solarnych również w Krakowie.
  • Ulga inwestycyjna dla rolników. Dzięki niej, przez kolejne 15 lat można odliczyć od podatku 25% udokumentowanych kosztów, poniesionych na instalację paneli słonecznych. Trzeba jednak pamiętać o tym, że ulga nie łączy się z innymi ulgami i dotacjami.

Jak widać, jeśli chodzi o fotowoltaikę Kraków, ceny mogą zostać znacząco obniżone za sprawą skorzystania z dofinansowań. Jako kompleksowy usługodawca nie tylko realizujemy montaż instalacji fotowoltaiki w Krakowie, ale również pomagamy w uzyskaniu wsparcia finansowego.