Na podkarpaciu

Jesteś z podkarpacia? Szukasz oszczędności na energii elektrycznej? Nie czekaj zadzwoń już dziś a dowiesz się ile wyniosą twoje rachunki za prąd z nasza instalacją fotowoltaiczną

Fotowoltaika

O potencjalnej wydajności systemu fotowoltaicznego decyduje lokalizacja. Przede wszystkim nachylenie dachu, na którym chcemy zainstalować panele słoneczne, a także orientacja terenu oraz warunki geograficzne. Najlepsze warunki dla instalacji systemu osiągniemy montując je na dachu o nachyleniu pod kątem 30 do 35 stopni. Powinniśmy unikać miejsc o dużym zacienieniu. Pod uwagę należy także wziąć bliskość okolicznych budynków lub drzew. Na wszelkie możliwe niekorzystne elementy powinniśmy zwrócić uwagę już na etapie planowania.

Panele fotowoltaiczne w woj. podkarpackim

Podkarpacie i Rzeszów mają wystarczająco wysokie promieniowanie słoneczne, aby zdecydować się na instalacje fotowoltaiczne i ekonomicznie je eksploatować. Specjaliści Solar Masters Project szczegółowo przeanalizują projekt zanim wdrożą go w życie. Bierzemy pod uwagę teren, nasłonecznienie, kąt nachylenia dachu oraz jego kierunek, żeby uzyskać jak najlepszy rezultat w pozyskiwaniu energii z paneli fotowoltaicznych na podkarpaciu.

Fotowoltaika w Rzeszowie

Istnieją realne przesłanki mówiące o tym, że fotowoltaika w województwie podkarpackim i Rzeszowie opłaca się. Jak donosi portal Forbes.pl: Praktycznie w każdym miejscu w Polsce opłaca się montaż instalacji fotowoltaicznej, ale są regiony, gdzie słońce “świeci bardziej”. Ponadprzeciętne zyski z instalacji mają mieszkańcy południowo-wschodniej części kraju – wynika z badania nasłonecznienia kraju (…) nawet w grudniu, najmniej słonecznym miesiącu w roku, słońce świeci na tyle intensywnie, że przydomowa instalacja fotowoltaiczna jest w stanie pokryć nawet połowę zapotrzebowania na prąd.

Ceny fotowoltaiki

Ceny instalacji fotowoltaicznych, są bardzo uzależnione od wielkości całej instalacji, wykorzystanych komponentów, projektu instalacji oraz wielu innych. Dlatego ceny instalacji fotowoltaicznych, zależą od indywidualnych rozwiązań, a także zapotrzebowania na energię.

Po szczegóły zapraszamy do kontaktu.

0 99
%

Zadowolonych klientów
na Podkarpaciu

0 322
+

Zrealizowanych inwestycji
na Podkarpaciu

Na podkarpaciu

Fotowoltaika Podkarpacie — to się opłaca!

Fotowoltaika

Instalacje fotowoltaiczne Solar Masters Project cechują się wysokimi walorami estetycznymi, panele w całości pasują do dachu, a jako pokrycie dachowe mają dodatkową zaletę: są odporne na warunki atmosferyczne. W ten sposób przedłużają żywotność samego dachu. Instalacja fotowoltaiczna jest ekologiczna, dostarcza tak dużo energii elektrycznej podczas pracy, że już po dwóch latach zwraca energię, która została zużyta jej produkcji, transportu i montażu. Można powiedzieć, że panele fotowoltaiczne, które montujemy na podkarpaciu finansują się same. Przy żywotności przewidywanej na co najmniej 30 lat, instalacje fotowoltaiczne na podkarpaciu wytworzą około dziesięciokrotnie więcej energii niż potrzeba do ich produkcji i utylizacji.

Umów się na bezpłatną konsultację
+48 733 707 433

  W Rzeszowie

  Panele fotowoltaiczne Rzeszów

  Fotowoltaika

  Jak donosi raport Instytutu Energetyki Odnawialnej na temat rynek fotowoltaiki w Polsce: rok 2020 jest przełomowy, zanotowano 176% wzrost łącznej mocy zainstalowanej w źródłach fotowoltaicznych. Tak wysokie wyniki utrzymują się nadal, pomimo trwającej pandemii, to z kolei jest niezaprzeczalny dowód na to, że nasz potencjał jest olbrzymi, a świadomość ekologiczna mieszkańców Polski ciągle wzrasta.

  Globalna pandemia udowodniła negatywne skutki ulokowania większości produkcji przemysłowej poza obszarem UE. Udział UE w światowej produkcji modułów fotowoltaicznych spadł do poziomu 5-6%. Zdolności wytwórcze polskich producentów modułów PV sięgające 500 MW/rok stanowią 10% całkowitych europejskich zdolności produkcyjnych. Prognozowany szybki wzrost mocy w krajowym systemie energetycznym wywoła zapotrzebowanie rynku krajowego na niezakłócone dostawy nowych technologii fotowoltaicznych oraz zmniejszanie zależności od dostaw nowych technologii i komponentów z zagranicy.

  Cytat pochodzi z dokumentu Instytutu Energetyki Odnawialnej „Raport Rynek Fotowoltaiki w Polsce 2020”

  Idealne miejsca na fotowoltaikę

  Fotowoltaika Rzeszów

  Rzeszów

  Panele fotowoltaiczne pozwalają obniżyć rachunki za prąd oraz dają możliwość dodatkowego przychodu poprzez odsprzedaż nadwyżki wyprodukowanej energii. Instalacje fotowoltaiczne wytwarzają energię, która jest przyjazna dla środowiska. Światło słoneczne zamieniane jest na prąd stały, dlatego należy go przetworzyć za pomocą falownika na prąd przemienny. W ten sposób zasili większość urządzeń w gospodarstwie domowym. Instalację można rozszerzyć o system zarządzania energią, który kontroluje zużycie i jednostkę magazynującą energię.

  Fotowoltaika na Podkarpaciu

  Mieszkańcy Rzeszowa oraz całego podkarpacia, którzy zainteresowani są montażem fotowoltaiki mogą skorzystać z usług Solar Masters Project. Nasza firma oferuje profesjonalne usługi od wielu lat, a zebrane w tym czasie doświadczenie zaowocowało współpracą z wieloma gospodarstwami domowymi i rolnymi.

  Dofinasowanie na podkarpaciu

  Dofinansowanie fotowoltaiki na Podkarpaciu

  Dofinasowanie

  Mieszkańcy Rzeszowa oraz całego województwa podkarpackiego, którzy zainteresowani są montażem instalacji fotowoltaicznych, mogą skorzystać z kilku programów finansowania. Nasi specjaliści w Solar Masters Project oferują pomoc nie tylko przy doborze instalacji fotowoltaicznych, ale także podczas wypełniania wszelkich formalności związanych z dotacją. Służymy pomocą od początku do samego końca całego procesu. O programie rządowym „Mój prąd” można dowiedzieć się więcej na stronie https://mojprad.gov.pl/ nabór wniosków potrwa do 18 grudnia 2020. Ze względu na pandemię, wnioski o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej można składać tylko online. Od niedawna program “Mój Prąd” został włączony do programu “Czyste Powietrze” . Jego celem jest poprawa jakości powietrza oraz zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych poprzez wymianę źródeł ciepła i poprawę efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Więcej o tym programie można przeczytać na stronie Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie: www.bip.wfosigw.rzeszow.pl oraz www.czystepowietrze.gov.pl

  Dofinansowanie
  fotowoltaiki
  w Rzeszowie

  Fotowoltaika Podkarpacie
  Fotowoltaika na Podkarpaciu

  Pomoc
  w
  dofinasowaniu

  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami!

  SM-PROJECT najlepsi specjaliści w dziedzinie:
  fotowoltaiki, pomp ciepła i klimatyzacji.

  Kontakt
  Sprawdź też

  Gdzie działamy?

  Gdzie działamy?

  Montaż paneli fotowoltaicznych

  Inwestycja w odnawialne źródła energii niesie za sobą wymierne korzyści ekonomiczne i ekologiczne. W dobie drastycznych podwyżek cen prądu systemy fotowoltaiczne to najrozsądniejsze rozwiązanie, które pozwoli Ci uniezależnić się od stawek narzuconych przez dostawców energii. Żeby jednak mieć pewność, że instalacja będzie działała wydajnie i niezawodnie, kluczowy jest prawidłowy montaż paneli fotowoltaicznych. Od tego zależy nie tylko efektywność, ale i bezpieczeństwo oraz żywotności systemu.

  Gdzie można przeprowadzić montaż paneli fotowoltaicznych?

  Nasi klienci często zastanawiają się, czy w ich przypadku montaż instalacji fotowoltaicznej przyniesie oczekiwane rezultaty. Wiele zależy od lokalizacji budynku i uwarunkowań terenu, gdyż to podstawowe czynniki, które decydują o efektywności systemu. Współcześnie produkowane ogniwa fotowoltaiczne są jednak coraz bardziej udoskonalane, dzięki czemu zapewniają doskonałe parametry pracy nawet przy ograniczonym dostępie do promieni słonecznych.

  Na podstawie przeprowadzonego audytu dobierzemy urządzenia o optymalnej mocy i zaproponujemy najlepsze miejsce na montaż instalacji. Dopasujemy też ogniwa fotowoltaiczne tak, aby nie wpłynęły negatywnie na estetykę budynku i terenu.

  Dlaczego montaż instalacji fotowoltaicznej należy zlecić specjalistom?

  Oferujemy kompleksowe usługi od przygotowania projektu aż po montaż paneli fotowoltaicznych. Jako specjaliści mamy odpowiednie kwalifikacje i dysponujemy nowoczesnym sprzętem do montażu instalacji paneli słonecznych. Zapewniamy też wsparcie na każdym etapie realizacji inwestycji oraz profesjonalne doradztwo z zakresu odnawialnych źródeł energii.

  Dlaczego jeszcze montaż paneli fotowoltaicznych należy zlecić fachowcom?

  •     Bezpieczne i niezawodne działanie ogniw fotowoltaicznych przez długi czas;
  •     Indywidualne dopasowanie rodzaju, mocy i miejsca montażu paneli, aby osiągnąć największą efektywność pracy systemu;
  •     Gwarancja udzielana na montaż instalacji i poszczególne elementy układu;
  •     Pomoc w znalezieniu najkorzystniejszej opcji finansowania inwestycji;
  •     Profesjonalne przyłączenie instalacji paneli słonecznych do sieci, zgodnie z wymaganiami zakładu energetycznego.

   

  Prawidłowy montaż paneli fotowoltaicznych to podstawa, aby móc się cieszyć bezawaryjną, wydajną i niezawodną instalacją. Zapraszamy do współpracy!