Działamy jako profesjonalny wykonawca instalacji fotowoltaicznych w Rzeszowie i nie tylko. Fotowoltaika Rzeszów nie ma dla nas tajemnic, dzięki nabywanej latami wiedzy i doświadczeniu. Zachęcamy do zapoznania się z zaletami inwestycji w fotowoltaikę w Rzeszowie.

Fotowoltaika Rzeszów inwestycja w energooszczędność i ekologię.

Inwestycje w panele fotowoltaiczne w Rzeszowie zyskały w ostatnim czasie na popularności. Jest to efekt rosnącej świadomości odnośnie korzyści płynących z użytkowania ogniw fotowoltaicznych w Rzeszowie. Zatem jakie są korzyści wynikające z instalacji fotowoltaiki w Rzeszowie?

Rzeszów fotowoltaika, czyli oszczędność

Rzeszów fotowoltaikę ceni między innymi za możliwość generowania niższych rachunków za prąd, szczególnie w gospodarstwach domowych. Powszechnie wiadomo, że inwestycje w ogniwa fotowoltaiczne w Rzeszowie mają swoją cenę, jednak inwestycja zwraca się w krótkim czasie, i to z nawiązką. Natomiast nieruchomość z zainstalowanymi panelami fotowoltaicznymi zyskuje na wartości.

Niezależność dzięki instalacji fotowoltaicznej

Każdy producent paneli fotowoltaicznych w Rzeszowie zapewnia, że instalacja jego produktu gwarantuje niezależność energetyczną. Jako wykonawcy instalacji fotowoltaicznych w Rzeszowie i nie tylko potwierdzamy tę tezę. W Rzeszowie panele fotowoltaiczne mogą być zainstalowane w miejscach, gdzie do tej pory trudno było dotrzeć z energią elektryczną, na przykład na działkach rekreacyjnych. Niezależność energetyczna ujawnia się również podczas ogólnych awarii prądu, kiedy to użytkownik paneli może swobodnie korzystać ze zmagazynowanej energii.

Dostępność fotowoltaiki w Rzeszowie

Za sprawą relatywnie niskich cen oraz wielu form dofinansowania, fotowoltaika Rzeszów stała się bardzo dostępna. Koszty produkcji, a tym samym sprzedaży modułów konsekwentnie spadają od wielu lat.

Szacuje się, że za 30 lat dwie trzecie energii na świecie będzie pochodziło ze źródeł odnawialnych. Dzięki fotowoltaice do środowiska dostaje się mniej szkodliwych substancji, niż w przypadku innych źródeł energii. Produkcja każdej 1kWh emituje o dziesięć razy mniej dwutlenku węgla niż paliwo gazowe oraz dwadzieścia razy mniej, niż paliwo węglowe.

Fotowoltaika Rzeszów cena, dotacje i dofinansowania.

Cena fotowoltaiki w Rzeszowie zależy przede wszystkim od rodzaju instalacji. Na co zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniej instalacji fotowoltaicznej? Najważniejsze są następujące czynniki:

 • Wysokość miesięcznych rachunków za prąd. Na ich podstawie określamy ilość mocy, potrzebnej w danym gospodarstwie.
 • Miejsce instalacji. Instalację On grid umieścimy w domku jednorodzinnym, natomiast instalację Off grid montuje się np. na jachtach, łodziach czy działkach.
 • Rodzaj paneli.

 

Na podkarpaciu

Fotowoltaika Podkarpacie — to się opłaca!

Fotowoltaika

Jest wiele powodów, dla których fotowoltaika się opłaca. Właściciele domów jednorodzinnych, którzy rozważają produkcję własnej energii, będą przede wszystkim mieli zapewniony długoterminowy zwrot inwestycji. Regularne i bezpieczne dochody, sprawiają, że fotowoltaika to dzisiaj jedna z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału. Maksymalne zużycie własne sprawia, że już na wstępie oszczędza się dużą kwotę, a osoba, która posiada panele słoneczne, jest chroniona przed wzrostem cen za energię przez długi czas.

Korzystając z usług Solar Masters Project, otrzymujesz wsparcie na każdym etapie projektu. Nasi specjaliści oferują pomoc od oszacowania możliwości solarnych domu, poprzez wypełnianie niezbędnych formularzy, aż do ostatniego etapu montażu instalacji fotowoltaicznej. Oferujemy odpowiednie rozwiązanie dla każdego zastosowania systemów solarnych.

Umów się na bezpłatną konsultację
+48 575 704 605

  Fotowoltaika Rzeszów dotacje.

  W Polsce fotowoltaika zyskuje na popularności, również dzięki wsparciu dotacji. Dzięki temu za fotowoltaikę Rzeszów ceny są niższe i bardziej przystępne. Na jakie dotacje można liczyć?

   Dotacja do fotowoltaiki „Mój prąd 3.0” Wnioski można składać do 22.12.2021.

  • Dotacja do fotowoltaiki „Czyste Powietrze”. Wnioski można składać do 31.12.2027.
  • Dotacja do fotowoltaiki „Energia Plus”. Wnioski można składać do 17.12.2021 lub wyczerpania środków.
  • Dotacja „Stop Smog”. Wnioski można składać cały czas za pośrednictwem Urzędów Gminnych.

  Fotowoltaika Rzeszów dofinansowanie.

  Rok 2020 w Polsce zakończył się z wynikiem 3936 MW mocy wyprodukowanej przez instalacje fotowoltaiczne. Jest to wzrost o 2463 MW (200%) w stosunku do 2019 roku.

  Według prognozy IEO moc zainstalowana w fotowoltaice w 2022 roku podwoi swoją wartość z końca 2020, a na koniec 2025 roku może wynieść 15 GW.” (źródło: https://ieo.pl/pl/aktualnosci/1538-rynek-fotowoltaiki-w-polsce-2021).

  Do wzrostu inwestycji w fotowoltaikę z pewnością przyczyniają się dofinansowania dostępne w Polsce. Na jakie dofinansowania w tym zakresie można liczyć? Poza wymienionymi powyżej dotacjami, można również liczyć na następujące wsparcie:

  • Dofinansowanie fotowoltaiki „Agroenergia” dla rolników. Może przyjąć formę bezzwrotnej dotacji lub pożyczki.
  • Ulga termomodernizacyjna – dopłata do PV z podatku, którą można łączyć z innymi programami („Czyste Powietrze”, „Mój prąd”).
  • Ulga inwestycyjna dla rolników, której nie można łączyć z żadnymi innymi ulgami i dofinansowaniami.

  Jesteś zainteresowany fotowoltaiką w Rzeszowie? Zachęcamy do kontaktu. Przedstawimy naszą ofertę i omówimy szczegóły współpracy.

  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami!

  SM-PROJECT najlepsi specjaliści w dziedzinie:
  fotowoltaiki, pomp ciepła i klimatyzacji.

  Kontakt
  Sprawdź też

  Gdzie działamy?

  Gdzie działamy?