

Instalacja komercyjna 50 kW – najważniejsze informacje
Przede wszystkim decydując się na małą instalację potrzebne jest pozwolenie. Według aktualnych regulacji prawnych, instalacje fotowoltaiczne powyżej 50 kW wymagają pozwolenia na budowę. O takie pozwolenie stara się inwestor, który do wniosku powinien dołączyć oświadczenie o prawie do dysponowania działką na cele budowlane. Tego kroku nie można pominąć, ponieważ zbudowanie farmy fotowoltaicznej bez ważnego pozwolenia jest niezgodne z prawem. Następnym krokiem jest sposób rozliczenia energii. Bilansowanie energii elektrycznej należy do obowiązków tzw. sprzedawcy zobowiązanego w przypadku instalacji powyżej 50kW a poniżej 500 kW. Dodatkowo, instalacje komercyjne o mocy powyżej 500 kW wymagają koncesji na sprzedaż energii.Ostatni etap to przyłączenie do sieci. Aby przystąpić do przyłączenia należy w pierwszej kolejności wypełnić wniosek o określenie warunków przyłączenia dla wytwórców i złożyć go w przedsiębiorstwie energetycznym działającym na obszarze budowy instalacji. Dzięki wnioskowi określa się warunki oraz harmonogram przyłączenia instalacji do sieci.Projektowanie i montaż instalacji fotowoltaicznych
Ważnym czynnikiem przy podejmowaniu decyzji o budowie farmy fotowoltaicznej są koszty oraz ich okres zwrotu. Oczywiście opłacenie fotowoltaiki to jednorazowy wydatek, natomiast zwrot kosztów trwa przez cały okres użytkowania instalacji. Szacowanie kosztów w przypadku mikroinstalacji jest dość łatwe, natomiast w kwestii małych instalacji oszacowanie dokładnych kosztów jest dość skomplikowane. Najdroższe są same moduły i panele fotowoltaiczne. Kolejny koszt, który wynosi około ¼ całej kwoty to wykonanie konstrukcji i montaż instalacji. Zwrot inwestycji rozpoczyna się już od pierwszego dnia uruchomienia fotowoltaiki. Natomiast istotna jest kalkulacja przychodów, która stanowi podstawę do oszacowania opłacalności inwestycji. Warto jednak mieć na uwadze, że instalacje komercyjne powyżej 1 MW otrzymują niższe ceny na sprzedaż energii.

Instalacje fotowoltaiczne dla firm o mocy powyżej 50 kW
Wybór paneli fotowoltaicznych jako źródła energii jest coraz bardziej nie tylko w gospodarstwach domowych, ale także w firmach. Przyczyną takiego zjawiska jest fakt rosnącej świadomości na temat ekologii. Obecnie konsumenci często przed zakupem dokonują researchu na temat firmy, szukając między innymi informacji o stosunku do ochrony środowiska. Między innymi sprawdzane są dane na temat ewentualnych testów na zwierzętach, ilości zanieczyszczeń i innych istotnych dla środowiska czynników. Zatem korzystanie przez firmę z odnawialnych źródeł energii, jak na przykład fotowoltaika daje jej przewagę nad konkurencją, która używa tradycyjnych źródeł energii. Ponadto, bardzo często budynki, które są wykorzystywane na użytek firm, siedzib czy magazynów mają płaskie dachy o dużej powierzchni, co stanowi idealną podstawę do instalacji paneli fotowoltaicznych. Patrząc z kolei na korzyści bezpośrednio dla firmy, jest to znaczące obniżenie kosztów w perspektywie długoterminowej.KontaktTo się opłaca!
FotowoltaikaJest wiele powodów, dla których fotowoltaika się opłaca. Właściciele domów jednorodzinnych, którzy rozważają produkcję własnej energii, będą przede wszystkim mieli zapewniony długoterminowy zwrot inwestycji. Regularne i bezpieczne dochody, sprawiają, że fotowoltaika to dzisiaj jedna z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału. Maksymalne zużycie własne sprawia, że już na wstępie oszczędza się dużą kwotę, a osoba, która posiada panele słoneczne, jest chroniona przed wzrostem cen za energię przez długi czas.
Korzystając z usług Solar Masters Project, otrzymujesz wsparcie na każdym etapie projektu. Nasi specjaliści oferują pomoc od oszacowania możliwości solarnych domu, poprzez wypełnianie niezbędnych formularzy, aż do ostatniego etapu montażu instalacji fotowoltaicznej. Oferujemy odpowiednie rozwiązanie dla każdego zastosowania systemów solarnych.
Umów się na bezpłatną konsultację
+48 575 704 605