Panele fotowolitaiczne

Panele fotowoltaiczne dopasowane do Twoich potrzeb!


Najważniejszym elementem instalacji fotowoltaicznej są moduły fotowoltaiczne. To właśnie od nich zależy wydajność i trwałość instalacji, a tym samym jej ekonomiczność. Wybór odpowiednich paneli słonecznych może być trudny, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że na rynku funkcjonuje bardzo dużo marek. A w tym przynajmniej kilkanaście z nich zaliczanych jest do solidnych i cenionych producentów, cieszących się zaufaniem zarówno branży fotowoltaicznej, jak i klientów. Jakie panele fotowoltaiczne mamy zatem do wyboru i które według nas są najlepsze?

Jakie panele fotowoltaiczne mamy do wyboru?

Wśród dostępnych aktualnie na rynku paneli fotowoltaicznych najbardziej powszechne są panele: monokrystaliczne, polikrystaliczne i amorficzne. Najlepszą sprawnością charakteryzują się panele monokrystaliczne, osiągające zazwyczaj wydajność w granicach 16-20%. Dla porównania panele polikrystaliczne mają sprawność na poziomie 14-16%, a amorficzne zaledwie 6-10%.

Wszystkie panele słoneczne zbudowane są z ogniw fotowoltaicznych (ogniwo pv), wytwarzanych z płytek krzemowych. Pozostałą częścią konstrukcji paneli solarnych jest rama i powłoki zabezpieczające (np. folie, szkło hartowane), które mają na celu ochronić ogniwa przed czynnikami atmosferycznymi czy uszkodzeniami mechanicznymi.

Najlepsze panele fotowoltaiczne – czym się charakteryzują?


Tym, co może zaskoczyć, jest to, że wydajność ogniw fotowoltaicznych nie jest najważniejszym parametrem, który należy brać pod uwagę przy wyborze konkretnych paneli fotowoltaicznych. Najlepsze panele solarne to takie, które są dostosowane do naszych potrzeb i możliwości instalacyjnych oraz finansowych.

To na co warto zwracać uwagę, to przede wszystkim niezawodność paneli, czyli ich wytrzymała konstrukcja, wiarygodność producenta i deklarowany gwarantowany uzysk mocy po np. 25 latach użytkowania. Trzeba bowiem pamiętać, że wszystkie panele fotowoltaiczne z czasem tracą pewien procent swojej wydajności. Dobre panele solarne zachowują jednak swoją sprawność na poziomie powyżej 80%. Biorąc to wszystko pod uwagę, Solar Master Project stawia głównie na panele fotowoltaiczne takich marek jak: Ja Solar i QCells, w których jakość i niezawodność idzie w parze z bardzo dobrą ceną!

 

Skontaktuj się z nami, a my dobierzemy instalację dostosowaną do Twoich wymagań


    Województwo:

     


    Montaż paneli fotowoltaicznych

    Panele fotowoltaiczne mogą być montowane zarówno na dachach, jak i na specjalnych konstrukcjach naziemnych. Duże znaczenie dla wydajności instalacji fotowoltaicznej ma kąt nachylenia, jej powierzchnia oraz usytuowanie paneli fotowoltaicznych względem słońca – gdzie z oczywistych względów najlepsze wyniki daje ekspozycja południowa, południowy-wschód oraz południowy-zachód. W przypadku Polski największą wydajnością odznaczają się instalacje fotowoltaiczne o kącie nachylenia 25-40 stopni. Przy czym optymalną wydajność paneli pv przez cały rok zapewnia kąt nachylenia oscylujący w granicach 35 stopni.