dla twoich potrzeb

Panele fotowoltaiczne dopasowane do Twoich potrzeb!

Fotowoltaika

Najważniejszym elementem instalacji fotowoltaicznej są moduły fotowoltaiczne. To właśnie od nich zależy wydajność i trwałość instalacji, a tym samym jej ekonomiczność. Wybór odpowiednich paneli słonecznych może być trudny, jeśli weźmiemy pod uwagę to, że na rynku funkcjonuje bardzo dużo marek. A w tym przynajmniej kilkanaście z nich zaliczanych jest do solidnych i cenionych producentów, cieszących się zaufaniem zarówno branży fotowoltaicznej, jak i klientów. Jakie panele fotowoltaiczne mamy zatem do wyboru i które według nas są najlepsze?

Do wyboru

Jakie panele fotowoltaiczne mamy do wyboru?

Panele

Wśród dostępnych aktualnie na rynku paneli fotowoltaicznych najbardziej powszechne są panele: monokrystaliczne, polikrystaliczne i amorficzne. Najlepszą sprawnością charakteryzują się panele monokrystaliczne, osiągające zazwyczaj wydajność w granicach 16-20%. Dla porównania panele polikrystaliczne mają sprawność na poziomie 14-16%, a amorficzne zaledwie 6-10%.

Wszystkie panele słoneczne zbudowane są z ogniw fotowoltaicznych (ogniwo pv), wytwarzanych z płytek krzemowych. Pozostałą częścią konstrukcji paneli solarnych jest rama i powłoki zabezpieczające (np. folie, szkło hartowane), które mają na celu ochronić ogniwa przed czynnikami atmosferycznymi czy uszkodzeniami mechanicznymi.

Umów się na bezpłatną konsultację
+48 575 704 605

  czym się charakteryzuje

  Najlepsze panele fotowoltaiczne – czym się charakteryzują?

  Fotowoltaika

  Tym, co może zaskoczyć, jest to, że wydajność ogniw fotowoltaicznych nie jest najważniejszym parametrem, który należy brać pod uwagę przy wyborze konkretnych paneli fotowoltaicznych. Najlepsze panele solarne to takie, które są dostosowane do naszych potrzeb i możliwości instalacyjnych oraz finansowych.

  To na co warto zwracać uwagę, to przede wszystkim niezawodność paneli, czyli ich wytrzymała konstrukcja, wiarygodność producenta i deklarowany gwarantowany uzysk mocy po np. 25 latach użytkowania. Trzeba bowiem pamiętać, że wszystkie panele fotowoltaiczne z czasem tracą pewien procent swojej wydajności. Dobre panele solarne zachowują jednak swoją sprawność na poziomie powyżej 80%. Biorąc to wszystko pod uwagę, Solar Master Project stawia głównie na panele fotowoltaiczne takich marek jak: Ja Solar i QCells, w których jakość i niezawodność idzie w parze z bardzo dobrą ceną!

  montaż

  Montaż paneli fotowoltaicznych

  Fotowoltaika

  Panele fotowoltaiczne mogą być montowane zarówno na dachach, jak i na specjalnych konstrukcjach naziemnych. Duże znaczenie dla wydajności instalacji fotowoltaicznej ma kąt nachylenia, jej powierzchnia oraz usytuowanie paneli fotowoltaicznych względem słońca – gdzie z oczywistych względów najlepsze wyniki daje ekspozycja południowa, południowy-wschód oraz południowy-zachód. W przypadku Polski największą wydajnością odznaczają się instalacje fotowoltaiczne o kącie nachylenia 25-40 stopni. Przy czym optymalną wydajność paneli pv przez cały rok zapewnia kąt nachylenia oscylujący w granicach 35 stopni.

  Pytania

  Najczęściej zadawane pytania

  FAQ

  1.Dlaczego warto zainstalować panele fotowoltaiczne?

  Instalacja fotowoltaiczna pozwala zyskać większą niezależność energetyczną i znacząco ograniczyć koszty związane z pozyskiwaniem prądu. Przy czym jest to odnawialne źródło energii, którego stosowanie wspiera ochronę środowiska naturalnego.

  2.Jak działają panele fotowoltaiczne?

  Panele fotowoltaiczne są zbudowane z ogniw fotowoltaicznych – najczęściej krzemowych. Są to elementy półprzewodnikowe. Za ich pośrednictwem następuje konwersja promieniowania słonecznego na energię elektryczną. Jest to tzw. zjawisko fotowoltaiczne.

  3.Jak dobrać panele fotowoltaiczne?

  Najlepsze panele fotowoltaiczne to takie, które są w pełni dostosowane do naszych potrzeb i możliwości finansowych. Przy ich wyborze istotna jest nie tylko sprawność paneli fotowoltaicznych, ale także jakość ich konstrukcji oraz wiarygodność producenta – co z kolei wiąże się z wieloletnią gwarancją i wsparciem technologicznym w przyszłości np. w sytuacji konieczności rozbudowy instalacji fotowoltaicznej.

  4.Jak montować panele fotowoltaiczne?

  Montaż paneli fotowoltaicznych powinien być przeprowadzony według wcześniej przygotowanego projektu instalacji, uwzględniającego m.in. usytuowanie paneli, kąt ich nachylenia oraz kierunek ustawienia. Panele fotowoltaiczne można instalować na dachu lub specjalnych konstrukcjach naziemnych.

  4.Jak myć panele fotowoltaiczne?

  Zabrudzenie paneli fotowoltaicznych może przełożyć się na ich mniejszą efektywność, jednak mycie paneli fotowoltaicznych bezpieczniej jest zlecić profesjonalnej firmie. Niezbędne są do tego specjalne środki czyszczące. A w przypadku montażu paneli na dachu, trzeba na niego wejść, co dla osób nieprzeszkolonych w pracy na wysokości i nieposiadających profesjonalnego sprzętu do takiej pracy, wiąże się z dużym ryzykiem.

  Masz pytania?
  Skontaktuj się z nami!

  SM-PROJECT najlepsi specjaliści w dziedzinie:
  fotowoltaiki, pomp ciepła i klimatyzacji.

  Kontakt
  Sprawdź też

  Gdzie działamy?

  Gdzie działamy?