Podwykonawstwo farm fotowoltaicznych to wymagające zadanie, do którego należy podejść z wysoką starannością i dbałością. W SM-Project doskonale o tym wiemy, dlatego też zachowujemy najwyższy standard pracy. Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru firmy podwykonawczej? Jakimi kryteriami się kierować, aby nie narazić się na straty?

Wybór firmy podwykonawczej – najważniejsze informacje

Firma zajmująca się podwykonawstwem farm fotowoltaicznych powinna posiadać sprawdzony, profesjonalny sprzęt oraz doświadczoną ekipę. Wybierając firmę podwykonawczą trudno jest co prawda osobiście zweryfikować te czynniki, co nie znaczy, że nie da się ich w ogóle sprawdzić. Przede wszystkim głównym źródłem wiedzy mogą się okazać opinie klientów. Najlepszym sposobem przetestowania firmy jest zrobienie tego w praktyce, dlatego w tym przypadku warto uczyć się na błędach innych i unikać negatywnie ocenianych firm, natomiast kierować się w stronę tych, które są dobrze oceniane. SM-Project to podwykonawca przy budowie farm fotowoltaicznych, posiadający szerokie portfolio zadowolonych klientów, którzy cenią sobie nasz wysoki standard pracy, sprzęt którym dysponujemy oraz doświadczone ekipy montujące farmy fotowoltaiczne. Pracujemy zawsze zgodnie z projektem przekazanym przez inwestora. Co więcej, zawsze staramy się wprowadzać sugestie i prośby klientów. SM-Project to zespół profesjonalistów, którzy zawsze spełniają nawet najwyższe wymagania.

Podwykonawstwo instalacji

Fotowoltaika to coraz częściej używane rozwiązanie pozyskiwania energii. Odnawialne źródła energii, przyjazne dla środowiska zyskują na popularności ze względu na coraz większą świadomość społeczną z zakresu ekologii, ale także przez obecną sytuację w kraju, między innymi nowe podatki czy odchodzenie od rozwiązań zagrażających środowisku. Farmy fotowoltaiczne można ulokować w nieużywanych miejscach, tak jak ziemia leżąca odłogiem czy dach, dzięki czemu nie zajmują one użytkowanej przestrzeni. Dodatkowo warto wspomnieć o zwrocie z inwestycji, który zaczyna się od pierwszego dnia korzystania z paneli fotowoltaicznych i trwa przez cały okres ich używania. Instalacja o mocy 1 MW jest w stanie zasilić nawet 460 gospodarstw rocznie. Możliwa jest także sprzedaż nadwyżki energii, co generuje dodatkowe zyski. Oczywiście najważniejszą korzyścią płynącą z paneli fotowoltaicznych jest oszczędność na energii, której nie trzeba kupować, gdyż generuje się własną. Z minusów, fotowoltaika wiąże się z dość dużym kosztem, który trzeba wydać na początku, a który z czasem się zwraca. Mając na uwadze ten czynnik, tym bardziej istotne jest, aby wybrać rzetelną firmę podwykonawczą, która spełni swoje zadanie. SM-Project posiada profesjonalny, niezawodny sprzęt oraz wyspecjalizowane ekipy, które wiedzą jak z niego korzystać. Takie połączenie sprawia, że jesteśmy jedną z wiodących firm na rynku jako podwykonawca przy budowie farm fotowoltaicznych.

Farmy fotowoltaiczne dla gospodarstw domowych i firm

Odnawialne źródła energii to rozwiązanie nie tylko dla gospodarstw domowych. Coraz częściej panele fotowoltaiczne można zauważyć również przy firmach czy magazynach. Dzięki temu firmy mogą ograniczyć wydatki, a ponadto stać się bardziej przyjazne środowisku. Gospodarstwa domowe najczęściej zasilane są mikroinstalacjami do 50 kW lub małymi instalacjami do 500 kW. Firmom natomiast zaleca się małe instalacje lub duże powyżej 500 kW. SM-Project specjalizuje się w podwykonawstwie każdego rodzaju instalacji, co jest możliwe dzięki posiadanemu sprzętowi oraz doświadczonym ekipom fachowców. Do budowy farmy fotowoltaicznej można przystąpić, jeśli działka lub inna powierzchnia przeznaczona pod budowę instalacji, spełnia szereg wymagań. W kwestii ziemi, nie może ona być uprawiana, zalesiona ani na terenie zalewowym. Ponadto, znaczenie ma także klasa ziemi oraz odległość działki od najbliższego budynku, która musi wynosić co najmniej 50 metrów. Warunki pogodowe w Polsce pozwalają w zasadzie na dowolne ustawienie kierunku paneli, ze względu na stosunkowo duże nasłonecznienie w skali roku.Podsumowując, wybór SM-Project do podwykonawstwa farmy fotowoltaicznej to dobra decyzja. Jesteśmy ekspertami w budowaniu farm fotowoltaicznych, o czym świadczy ilość klientów, którzy nam zaufali oraz ich pozytywne opinie. Decydując się na odnawialne źródło energii, warto przemyśleć wybór podwykonawcy, który powinien być uczciwy i doświadczony. Właśnie taką firmą jest SM-Project, zawsze spełniającą oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.Kontakt
św. Huberta 63, 35-212 Rzeszów
Infolinia: +48 733 707 433
W twoim domu

To się opłaca!

Fotowoltaika

Jest wiele powodów, dla których fotowoltaika się opłaca. Właściciele domów jednorodzinnych, którzy rozważają produkcję własnej energii, będą przede wszystkim mieli zapewniony długoterminowy zwrot inwestycji. Regularne i bezpieczne dochody, sprawiają, że fotowoltaika to dzisiaj jedna z najbezpieczniejszych form lokowania kapitału. Maksymalne zużycie własne sprawia, że już na wstępie oszczędza się dużą kwotę, a osoba, która posiada panele słoneczne, jest chroniona przed wzrostem cen za energię przez długi czas.

Korzystając z usług Solar Masters Project, otrzymujesz wsparcie na każdym etapie projektu. Nasi specjaliści oferują pomoc od oszacowania możliwości solarnych domu, poprzez wypełnianie niezbędnych formularzy, aż do ostatniego etapu montażu instalacji fotowoltaicznej. Oferujemy odpowiednie rozwiązanie dla każdego zastosowania systemów solarnych.

Umów się na bezpłatną konsultację
+48 575 704 605

    Sprawdź też

    Gdzie działamy?

    Gdzie działamy?