Ulga termomodernizacyjna w 2024 roku

Planujesz termomodernizację swojego domu? Wykorzystaj ulgę termomodernizacyjną i zainwestuj w komfort oraz niższe rachunki za energię! To świetna okazja, aby podnieść standard swojego domu, zacząć gromadzić oszczędności, a także przyczynić się do ochrony środowiska.

Moje Ciepło — warunki

Program Moje Ciepło promuje ekologiczne i oszczędne ogrzewanie w Polsce, oferując dotacje na zakup i montaż pomp ciepła w domach jednorodzinnych. Inicjatywa ma na celu poprawę komfortu termicznego mieszkańców oraz redukcję emisji gazów cieplarnianych, zachęcając tym samym do korzystania z bardziej zrównoważonych źródeł energii.

Program Moje Ciepło — co możesz zyskać?

W ramach programu Moje Ciepło możesz zyskać dofinansowanie na zakup i montaż pomp ciepła (powietrznych, wodnych i gruntowych), które wykorzystasz do ogrzewania domu oraz wody użytkowej lub tylko ogrzewania domu. Co ważne, program nie obejmuje pomp ciepła wykorzystywanych wyłącznie do ogrzewania wody.

Pompy ciepła muszą spełniać wymagania:

Klasę pomp ciepła należy udowodnić za pomocą karty produktu i etykiety energetycznej, stanowiących załączniki do programu. 

Moje Ciepło — wysokość dofinansowania

Wysokość dofinansowania wynosi do 30% kosztów kwalifikowanych do programu. Jeżeli jesteś posiadaczem Karty Dużej Rodziny, kwota dotacji wzrasta do 45%.

Maksymalna wysokość dofinansowania:

Moje Ciepło — dla kogo?

Z finansowania mogą skorzystać osoby fizyczne będące właścicielami lub współwłaścicielami nowo wybudowanych domów jednorodzinnych o podwyższonym standardzie energetycznym, w których dopuszcza się:

Program Moje Ciepło nie obejmuje wsparciem domów, w których głównym źródłem ciepła na paliwa stałe, takie jak węgiel kamienny czy biomasa.

Za nowy dom rozumie się budynek:
Podwyższony standard energetyczny

Aby skorzystać z programu Moje Ciepło, budynek musi spełniać podwyższony standard energetyczny. Kluczowym kryterium jest wskaźnik rocznego zapotrzebowania na nieodnawialną energię pierwotną (EP), który dla celów ogrzewania, wentylacji oraz przygotowania ciepłej wody użytkowej musi wynosić maksymalnie 55 kWh/m² rocznie.

Moje Ciepło — do kiedy można składać wniosek?

Wnioski o dofinansowanie z programu Moje Ciepło można składać do 31 grudnia 2026 r. Jednak w przypadku wyczerpania puli środków (600 mln zł), program może zostać zamknięty przed wyznaczonym terminem.

Moje Ciepło — jak złożyć wniosek

Aby złożyć wniosek w ramach programu Moje Ciepło, należy skorzystać z elektronicznego systemu dostępnego na stronie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Do wniosku należy dołączyć skany wymienionych poniżej dokumentów.

Moje Ciepło dokumenty, które należy dołączyć do wniosku:

Dofinansowanie na wyciągnięcie ręki

W ramach współpracy przygotujemy dla Ciebie kompleksową dokumentację niezbędną, aby uzyskać finansowanie.

Wykonaj pierwszy krok, aby otrzymać finansowanie

Chcesz zainwestować w zieloną energię dla swojego domu? To wspaniale! Chętnie przeprowadzimy Cię przez cały proces, łącznie z przygotowaniem dokumentów potrzebnych do dofinansowania. Oto jak będzie wyglądać nasza współpraca.

Zgłoś się do nas, aby zacząć

Omówimy Twoje potrzeby, aby dopasować najlepsze rozwiązania.

Stworzymy projekt systemu

Otrzymasz projekt, kosztorys oraz wykaz materiałów potrzebnych do instalacji systemu.

Przygotujemy dokumentację

Zajmiemy się papierkową robotą, aby uzyskać dla Ciebie wsparcie finansowe.

Wykonamy montaż systemu

Profesjonalny montaż to gwarancja efektywnego działania Twojej instalacji.

Te programy również mogą Cię zainteresować

Chcesz oszczędzać na rachunkach za prąd i jednocześnie wspierać ochronę środowiska? Dofinansowania dla gospodarstw domowych to doskonała okazja, aby spełnić te ambicje. Zobacz pozostałe programy, z których możesz skorzystać.

Program Czyste Powietrze

Nawet 50 900 zł wsparcia

Sprawdź, w którym progu dochodowym jesteś i otrzymaj zwrot do 100% kosztów.

Program Moje Ciepło

Nawet 21 000 zł wsparcia

Ciesz się finansowaniem do 30% kosztów kwalifikowanych lub 45% z Kartą Dużej Rodziny.

Program Mój Prąd 5.0

Nawet 28 500 zł wsparcia

Wybierz interesującą Cię pompę ciepła i uzyskaj do 50% kosztów kwalifikowanych.

Brzmi skomplikowanie?
Nie musi takie być!
Pomożemy Ci uzyskać dofinansowanie

Porozmawiaj z doradcą

Skontaktuj się z naszym działałem wsparcia, który chętnie udzieli odwiedzi na wszystkie Twoje pytania.