Fotowoltaika do ogrzewania domu

Z artykułu dowiesz się:

Zasadniczo fotowoltaika zapewnia niewyczerpywalne źródło energii. Ogrzewanie domu z użyciem węgla przestaje być dobrym rozwiązaniem. Z jednej strony ma fatalny wpływ na jakość powietrza i środowisko, z drugiej zaś węgiel wymaga wydobycia, przetransportowania i sporego wysiłku wielu osób. Co innego, jeśli chodzi o polecane przez nas ogrzewanie fotowoltaiką. Nie ma mowy o wyczerpaniu się zasobów energii ze słońca. Zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by konwertować promieniowanie na użyteczny prąd. Rozwiązanie, jakim jest fotowoltaika ogrzewanie domu, jest zbawienne dla wielu gospodarstw. Szczególnie dla domów jednorodzinnych wolnostojących, dla których przyłączenie się do ogólnej sieci miejskiej jest niemożliwe.

Opłacalne ogrzewanie fotowoltaiczne

Na montaż instalacji fotowoltaicznej może pozwolić sobie coraz więcej osób. Potwierdzają to coroczne statystyki dotyczące zakładania nowych instalacji w zupełnie nowych miejscach. Z pewnością inwestorów skłania wizja oszczędności na rachunkach za prąd, jak i dostępność do fotowoltaiki, jakiej nie było jeszcze kilka lat temu. Obecnie oferowanych jest wiele programów, dzięki którym niemal każdy może dostać dofinansowanie na panele, dzięki którym możliwe będzie ogrzewanie fotowoltaiczne.

Korzystanie z energii fotowoltaicznej sprawia, że ogrzewanie domu na prąd jest opłacalne,  czego nie można powiedzieć w przypadku bycia zależnym od elektrowni. Z każdym rokiem rachunki są coraz wyższe. Fotowoltaika może okazać się ratunkiem dla wielu domowych budżetów, dlatego warto pomyśleć o niej już teraz. Nasi eksperci potwierdzają, że warto postawić na ogrzewanie elektryczne fotowoltaiką, ponieważ jest to rozwiązanie, które w najbliższych latach stanie się jeszcze bardziej opłacalne. Warto być niezależnym od odgórnie narzucanych podwyżek.

Sposoby na fotowoltaiczne ogrzewanie domu

Stuprocentowe fotowoltaiczne ogrzewanie domu jest możliwe. Pierwszym sposobem na takie zmiany w domu jest przetransformowanie ogrzewania na elektryczne. Następnie należy zainstalować odpowiednią ilość paneli o wystarczającej mocy, by zapewniły całoroczne zapotrzebowanie na ogrzewanie elektryczne. Zapewnienie ciepła dają grzejniki fotowoltaiczne, które są urządzeniami zupełnie nieskomplikowanymi. Łatwość funkcjonowania i obsługi to ich ogromny atut. Z kolei drugim sposobem na fotowoltaiczne ogrzewanie domu jest inwestycja w pompę ciepła.

Zalety korzystania z pompy ciepła, czyli fotowoltaika ogrzewanie domu

Funkcjonowanie pompy ciepła zintegrowanej z panelami fotowoltaicznymi ma wiele zalet. Wiemy z doświadczenia, że jest to rozwiązanie, które klienci wyjątkowo sobie chwalą. Pozwala na samodzielne wytwarzanie prądu i ciepła. Niektórym wprost trudno jest uwierzyć, że po montażu takiej instalacji, ich rachunki za prąd wynoszą tyle, co nic! Zdarza się, że dopłata wynosi jedynie kilka złotych. Gdy użytkownik paneli fotowoltaicznych korzysta z prądu wyłącznie na użytek domowy, ale bez ogrzewania, wystarczy mu jedynie ¼ wytworzonej energii. Kiedy zacznie używać pompy ciepła, wykorzystuje więcej „swojej” energii, a cała inwestycja szybciej się zwraca. Warto przypomnieć, że przerzucenie się na fotowoltaiczne ogrzewanie domu to także dołożenie cegiełki do dbania o środowisko, w tym o jakość powietrza, która szczególnie w sezonie jesienno-zimowym w niektórych rejonach bywa wręcz krytyczna. Tym samym wybór fotowoltaiki jako ogrzewania domu daje następujące korzyści:

  • oszczędność,
  • niezależność,
  • brak zanieczyszczeń.

Zastanawiasz się, czy fotowoltaika ogrzewanie domu to dla Ciebie dobre rozwiązanie? Skontaktuj się z nami, a my wykonamy dla Ciebie kompleksowy audyt. Określimy, jakiej mocy instalacji potrzebujesz i ile będzie ona kosztowała. Przedstawimy najlepsze rozwiązania, z których z pewnością będziesz zadowolony. Wykorzystujemy najlepsze na rynku, sprawdzone grzejniki fotowoltaiczne. Oferowane przez nas ogrzewanie elektryczne fotowoltaika to inwestycja, która z pewnością się opłaca.

Z artykułu dowiesz się:
Jakub Długosz

Jakub Długosz

Główny projektant w SM-Project. Ekspert w fotowoltaice, pompach ciepła, farmach PV. Z wykształcenia elektrotechnik, posiadający certyfikaty SEP/UDT. Promotor zielonej energii w Polsce, jak i Europie.

Powiązane wpisy

Technologia PERC

Czym jest Technologia PERC ? Czym jest Technologia PERC ? z ang. Passivated Emitter and Rear Cell czyli technologia pasywacji emitera tylnej części ogniwa, która określa konstrukcję ogniwa słonecznego. Pisząc najprościej jest to technologia mająca na celu podwyższenie sprawności przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów. Na pewno zastanawiasz się dlaczego zdecydowaliśmy się

Przeczytaj więcej

Fotowoltaika jako przyszłość światowej energetyki

Fotowoltaika dla domu Fotowoltaika to przyszłość dla Twojego domu, która gwarantuje Ci przede wszystkim oszczędność, w dalszej części artykułu dowiemy się, że inwestycja zwraca się już nawet po paru latach, gdzie w późniejszym czasie generujemy oszczędności o niebagatelnej sumie. Inwestycja ta stanowi dla nas stabilne korzyści ekonomiczne jak i ekologiczne

Bloomberg Tier 1 – ranking modułów fotowoltaicznych

Chce zamontować w swoim domu panele fotowoltaiczne, chce zacząć oszczędzać na energii i chronić moją planetę. Ile z was postawiło sobie już to jako cel, jednak zatrzymało się na etapie, że wpisało hasło fotowoltaika w Internet i nie wiedziało co wybrać, jakiego producenta, tak aby urządzenie działało jak najdłużej, żeby