Bloomberg Tier 1 – ranking modułów fotowoltaicznych

Z artykułu dowiesz się:

Chce zamontować w swoim domu panele fotowoltaiczne, chce zacząć oszczędzać na energii i chronić moją planetę. Ile z was postawiło sobie już to jako cel, jednak zatrzymało się na etapie, że wpisało hasło fotowoltaika w Internet i nie wiedziało co wybrać, jakiego producenta, tak aby urządzenie działało jak najdłużej, żeby koszty nie były nadmuchaną bańką. Jeśli stanąłeś na tym punkcie z pomocą przyjdzie Ranking Tier 1.

Ranking Tier 1 jest klasyfikacją zrzeszającą najlepszych producentów paneli fotowoltaicznych, którzy są gwarancją jakości i mają stabilną pozycją na rynku. Nie jest to byle jaki ranking, gdyż z pośród ponad 17 tyś firm mających w swojej ofercie usługi związane z fotowoltaiką trafia tutaj jedynie 2% najlepszych podmiotów o pewnej pozycji finansowej. W klasyfikacji zwraca się szczególną uwagę na:

• stabilność i wiarygodność finansową producentów,

• wielkość produkcji,

• realizację wielkoskalowych projektów,

• wyniki sprzedaży,

• innowacyjność produktów,

• etapy procesu produkcyjnego, jego automatyzacja i kontrola,

• czas obecności na rynku (w zestawieniu liczą się tylko firmy istniejące powyżej 5 lat),

• inwestycje w badania i rozwój.

Klasyfikacja Tier 1 nie jest jedyna, jednak jest jedną z najpopularniejszych klasyfikacji, dodatkowo aktualizowaną co kwartał. Ranking umożliwia inwestorowi wybór marki opartej na najlepszych rozwiązaniach rynkowych, z pewną i stabilną sytuacją finansową oraz innowacyjnymi produktami. Sytuacja na rynku jest dynamiczna, pozycje producentów drastycznie się zmieniają, ale przykładowo przeanalizujemy dla was taki ranking.

A więc jak można samemu ocenić który producent będzie dobrym wyborem? Należy podkreślić, że wszystkie powyższe marki będą dobrym wyborem. Szczegóły wydajności, gwarancji, certyfikaty, czy wyniki testów działania paneli w różnych warunkach znajdziemy w kartach katalogowych. Dokładne zapoznanie się ze specyfikacją produktu może dać inwestorowi zbiór informacji o komponentach jego instalacji fotowoltaicznej. Przyjrzyjmy się temu bliżej.

• Niezawodność.

Czym jest niezawodność? Jest to własność obiektu dająca informacje o tym, czy pracuje on poprawnie, przez wymagany czas i w określonych warunkach eksploatacji. Aby rzetelnie sprawdzić ten parametr pracy naszych paneli możemy skorzystać z badań niezawodnościowych publikowanych co roku bezpłatnie przez Instytut PVEL (DNV GL). W 2019 roku instytut w swoich badaniach wyróżnił takich producentów jak Qcells, Ja Solar, czy REC, natomiast w 2018 roku REC, SunPower, Jinko.

• Wydajność.

Czym jest wydajność? Odnosi się ona do ilości energii promieniowania słonecznego, która zostaje zamieniona w energie elektryczną. Wydajność paneli fotowoltaicznych jest oczywiście ważną cechą, jednak należy pamiętać, że moduły utrzymujące ją w granicach 19-20% działają najefektywniej, za przykład mogą nam tutaj posłużyć panele od Ja Solar. Prawdą jest, że na parametr sprawności należy zwracać uwagę w przypadku dachów o ograniczonej powierzchni. Wtedy lepiej jest wybrać moduły o wysokiej około 19-20%. W przypadku dachów o większej powierzchni parametr ten nie jest już tak istotny.

• Wiarygodność

Jest to cecha, którą marki wypracowują przez lata, mówiąca o braku wątpliwości co do powierzonego zadania. Jeśli o to chodzi, do rankingu trafiają producenci którzy zrealizowali co najmniej 6 różnych projektów o mocy 1,5 [MV] w ciągu ostatnich dwóch lat, dodatkowo muszą być właścicielami marki i posiadać właściwy potencjał produkcyjny, a przede wszystkim, żeby znaleźć się w omawianej klasyfikacji producent musi wyróżniać się stabilną sytuacja finansową na rynku, o czym już wspominaliśmy, więc wybierając komponenty od jednego z powyższych producentów możemy być pewni swojej decyzji.

• Opłacalność

Aby właściwie ocenić opłacalność każdego projektu inwestycyjnego należy przeprowadzić odpowiedni rachunek ekonomiczny, a mianowicie sprawdzić stosowność i opłacalność danego przedsięwzięcia. Rachunek ten opiera się na sumie wydatków potrzebnych na realizacje oraz wyników jakie przyniesie inwestycja w przyszłości, czyli dodatkowe zyski jakie wpłyną do naszego portfela. Jak możemy zauważyć. panele od Qcells i Ja Solar są jednymi z najbardziej ekonomicznych rozwiązań. Podsumowując, fotowoltaika to przedsięwzięcie, które ma nie tylko na celu zwrot kosztów, ale jej zadaniem jest również generowanie zysku.Nasza firma zdecydowała się na współprace z takimi jednostki jak Ja Solar i QCells. QCells- producent znany w Europie, Australii, USA, jest idealnym rozwiązaniem dla osób szukających dobrych paneli z gwarancją wywiązywania się ze swoich zobowiązań. Podobna sytuacja jest jeśli chodzi o Ja Solar, wywodzący się z Chin, jeden z największych producentów na świecie, może zagwarantować nam bardzo dobry jakościowo produkt, a co najistotniejsze dla Ciebie jako inwestora, również bardzo dobrą cenę.

Z artykułu dowiesz się:
Jakub Długosz

Jakub Długosz

Główny projektant w SM-Project. Ekspert w fotowoltaice, pompach ciepła, farmach PV. Z wykształcenia elektrotechnik, posiadający certyfikaty SEP/UDT. Promotor zielonej energii w Polsce, jak i Europie.

Powiązane wpisy

Technologia PERC

Czym jest Technologia PERC ? Czym jest Technologia PERC ? z ang. Passivated Emitter and Rear Cell czyli technologia pasywacji emitera tylnej części ogniwa, która określa konstrukcję ogniwa słonecznego. Pisząc najprościej jest to technologia mająca na celu podwyższenie sprawności przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów. Na pewno zastanawiasz się dlaczego zdecydowaliśmy się

Przeczytaj więcej

Fotowoltaika jako przyszłość światowej energetyki

Fotowoltaika dla domu Fotowoltaika to przyszłość dla Twojego domu, która gwarantuje Ci przede wszystkim oszczędność, w dalszej części artykułu dowiemy się, że inwestycja zwraca się już nawet po paru latach, gdzie w późniejszym czasie generujemy oszczędności o niebagatelnej sumie. Inwestycja ta stanowi dla nas stabilne korzyści ekonomiczne jak i ekologiczne

Bloomberg Tier 1 – ranking modułów fotowoltaicznych

Chce zamontować w swoim domu panele fotowoltaiczne, chce zacząć oszczędzać na energii i chronić moją planetę. Ile z was postawiło sobie już to jako cel, jednak zatrzymało się na etapie, że wpisało hasło fotowoltaika w Internet i nie wiedziało co wybrać, jakiego producenta, tak aby urządzenie działało jak najdłużej, żeby