Ranking paneli fotowoltaicznych 2021

Z artykułu dowiesz się:

Efektywne wykorzystanie promieni słonecznych jest możliwe. Przekonało się już o tym szerokie grono osób, które zdecydowały się na instalację paneli fotowoltaicznych. Konwencjonalne źródła energii mają to do siebie, że są kosztowne i nie zawsze współgrają ze środowiskiem. Częściej niestety przejawiają negatywny wpływ na jakość powietrza. Można jednak działać inaczej. Oszczędzać pieniądze, dbać o otaczający świat i być w pełni niezależnym od podwyżek narzucanych odgórnie.

Wszystko korzyści, o których mowa powyżej, zapewniają panele fotowoltaiczne, które – mówiąc najkrócej – zamieniają energię słoneczną w energię elektryczną. Rodzi się jednak pytanie, jakie panele fotowoltaiczne wybrać? Pomocny może się okazać nasz ranking paneli fotowoltaicznych. Poniżej, oprócz wskazania najlepszych na rynku marek paneli fotowoltaicznych, wskazujemy również, na jakie cechy poszczególnych modeli należy zwracać uwagę.

Panele monokrystaliczne czy panele polikrystaliczne?

Nawet jeśli nie znasz się na rodzajach paneli fotowoltaicznych, na pewno udało Ci się zauważyć na dachach sąsiadów, że panele fotowoltaiczne występują w dwóch kolorach. Czarne to panele monokrystaliczne, nowoczesne i zaawansowanie w działaniu, oferują większą wydajność. Są odporne na wysokie temperatury. Zapewniają efektywną produkcję energii, przy jednoczesnym zajęciu niewielkiej powierzchni dachu. Trzeba jednak liczyć się z tym, że czarny panel fotowoltaiczny 500w będzie droższy niż niebieski. Właśnie, niebieski. W takim kolorze także mogłeś dostrzec panele fotowoltaiczne. Najprawdopodobniej były to panele polikrystaliczne, czyli takie o nieco niższym standardzie. W celu uzyskania takiej samej mocy, jak w przypadku instalacji paneli monokrystalicznych, konieczne będzie poświęcenie większej powierzchni na ten cel. Należy jednak podkreślić, że różnice w wydajności nie są znaczące. Trzeba pamiętać, że jeśli chodzi o polikrystaliczne panele fotowoltaiczne, cena jest nieco niższa. Tym samym kwestia tego, jakie panele fotowoltaiczne wybrać, w dużej mierze zależy od budżetu.

Polecane panele fotowoltaiczne – ranking

Obecnie produkcją paneli fotowoltaicznych zajmują się dziesiątki firm. Oferowane przez nich moduły znacząco się różnią. Odmienne są wymiary paneli fotowoltaicznych, zastosowane materiały czy wydajność. Kluczową kwestią jest również różnica w wytrzymałości. Niestety nie wszystkie panele są równie niezawodne. Wybraliśmy dwie marki, których produkty są naszym zdaniem najbardziej godne zaufania. Jednocześnie ceny paneli fotowoltaicznych tych marek są bardzo przystępne.

  • Ja Solar – czyli panele fotowoltaiczne, których synonimem mogłyby być określenia: niezawodne i doskonałej jakości. Znany na całym świecie producent rodem z Szanghaju oferuje panele fotowoltaiczne, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Wśród nich znajdują się zarówno panele monokrystaliczne, jak i polikrystaliczne.
  • QCells – koreańska firma, należąca do liderów branży. O prestiżu firmy niech świadczy fakt, że przez lata była sponsorem słynnego niemieckiego klubu piłkarskiego – Borussia Dortmund. Produkty marki QCells są doceniane na wszystkich kontynentach. Są to najwyższej jakości panele fotowoltaiczne, a cena również jest przystępna.

Jakie panele fotowoltaiczne wybrać, czyli na co zwracać uwagę

Tak naprawdę trudno przygotować uniwersalny ranking paneli fotowoltaicznych. Rzecz w tym, iż takie kwestie, jak wymiary paneli fotowoltaicznych, ich całkowita moc, czy też materiał, z jakiego są wykonywane, należy ustalać indywidualnie. Innymi słowy, inne wartości są pożądane w zależności od zastosowania. Przykładowo, w gospodarstwie domowym nie warto montować najdroższych paneli o maksymalnej mocy, gdyż nie sposób wykorzystać ich potencjał. Ponadto ceny paneli fotowoltaicznych są bardzo zróżnicowane. Wśród najlepszych paneli zapewne wymienilibyśmy wiele najdroższych modeli. Jednocześnie często nie warto płacić nawet dwukrotnie więcej za panele, których wydajność nie jest tego warta. Aby wybrać najlepsze panele fotowoltaiczne, niezbędny jest audyt, określający potrzeby danego prosumenta. Nasza firma wykonuje profesjonalne audyty, aby dostosować wybór paneli do potrzeb Klienta.

Z artykułu dowiesz się:
Jakub Długosz

Jakub Długosz

Główny projektant w SM-Project. Ekspert w fotowoltaice, pompach ciepła, farmach PV. Z wykształcenia elektrotechnik, posiadający certyfikaty SEP/UDT. Promotor zielonej energii w Polsce, jak i Europie.

Powiązane wpisy

Technologia PERC

Czym jest Technologia PERC ? Czym jest Technologia PERC ? z ang. Passivated Emitter and Rear Cell czyli technologia pasywacji emitera tylnej części ogniwa, która określa konstrukcję ogniwa słonecznego. Pisząc najprościej jest to technologia mająca na celu podwyższenie sprawności przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów. Na pewno zastanawiasz się dlaczego zdecydowaliśmy się

Przeczytaj więcej

Fotowoltaika jako przyszłość światowej energetyki

Fotowoltaika dla domu Fotowoltaika to przyszłość dla Twojego domu, która gwarantuje Ci przede wszystkim oszczędność, w dalszej części artykułu dowiemy się, że inwestycja zwraca się już nawet po paru latach, gdzie w późniejszym czasie generujemy oszczędności o niebagatelnej sumie. Inwestycja ta stanowi dla nas stabilne korzyści ekonomiczne jak i ekologiczne

Bloomberg Tier 1 – ranking modułów fotowoltaicznych

Chce zamontować w swoim domu panele fotowoltaiczne, chce zacząć oszczędzać na energii i chronić moją planetę. Ile z was postawiło sobie już to jako cel, jednak zatrzymało się na etapie, że wpisało hasło fotowoltaika w Internet i nie wiedziało co wybrać, jakiego producenta, tak aby urządzenie działało jak najdłużej, żeby