Fotowoltaika Sanok – gdzie można uzyskać dofinansowanie?

Z artykułu dowiesz się:

Każdy, kto decyduje się na montaż paneli fotowoltaicznych, chciałby zrobić to jak najniższym kosztem, oczywiście nie rezygnując z jakości. Znaczne ograniczenie kosztów jest możliwe dzięki licznym dofinansowaniom. Jakim wsparciem jest objęta fotowoltaika w Sanoku? Wyjaśniamy!

Wsparcie rządowe i regionalne dla fotowoltaiki w Sanoku

Żyjemy w czasach, w których ograniczenie zużycia paliw kopalnych jest konieczne, i to jak najszybciej. Wynika to z zagrożenia, jakie niesie za sobą globalne ocieplenie, spowodowane emisją przez człowieka gazów cieplarnianych. Dlatego też rośnie zapotrzebowanie na fotowoltaikę, wspierane przez liczne programy gwarantujące dofinansowanie. Zasadniczo można je podzielić na dwie kategorie: dofinansowania rządowe i regionalne. Te pierwsze są przydzielane na poziomie państwowym, a te drugie na powiatowym lub gminnym. Warto przy tym zauważyć, że często dofinansowania z obu źródeł pochodzą ze środków Unii Europejskiej. Tak czy inaczej, sam widzisz, że fotowoltaika Sanok jest wspierana na wiele sposobów. Przejdźmy jednak do konkretów. Poniżej omawiamy główne programy funkcjonujące w skali kraju. Pominęliśmy programy lokalne, ponieważ aktualnie nie są dostępne żadne stałe formy wsparcia. Programy regionalne pojawiają się w nieregularnych odstępach czasu.

Fotowoltaika Sanok – dofinansowanie ze środków rządowych

Na szczeblu państwowym utworzono liczne programy, które są cyklicznie powtarzane. Aktualnie montując kolektory słoneczne w Sanoku, możesz liczyć na pomoc w ramach takich programów, jak:
● Mój Prąd,
● Czyste Powietrze,
● Agroenergia
● Energia Plus

Warto zaznaczyć, że pierwsze dwa z wymienionych programów: Mój Prąd i Czyste Powietrze są przeznaczone dla osób prywatnych. Natomiast jeśli prowadzisz gospodarstwo rolne, i to z powodu poszukiwania dla niego czystego źródła energii interesuje Cię fotowoltaika Sanok, dofinansowanie przysługuje Ci z programu Agroenergia. Natomiast Energia Plus to propozycja dla przedsiębiorców.

Panele fotowoltaiczne Sanok ze wsparciem z programu Mój Prąd

Aktualnie, od 1.07.2021 do 22.12.2021, trwa nabór do kolejnej edycji programu Mój Prąd. Wsparcie w ramach tego projektu przyjmuje formę dotacji na zakup i montaż instalacji. Maksymalna kwota dofinansowania to 3000 zł. Abyś mógł skorzystać ze wsparcia w ramach tego programu, musisz spełnić dwa proste warunki:
● moc twoich paneli fotowoltaicznych w Sanoku nie może być niższa niż 2 kW, ani przekraczać 10 kW,
● inwestycja nie mogła rozpocząć się przed 1.02.2020.

Czyste Powietrze Sanok – fotowoltaika i nie tylko

Kolejną formą wsparcia dla osób, które interesuje fotowoltaika Sanok, jest program Czyste Powietrze. Należy jednak podkreślić, że nie jest on dostępny dla każdego. Program Czyste Powietrze powstał w celu poprawy jakości powietrza, którym oddychamy. Jego celem jest przede wszystkim zamiana źródeł ciepła szkodliwych dla środowiska na te, które są dla niego neutralne, czyli na przykład na panele słoneczne. Oznacza to, że ze wsparcia w ramach tego programu mogą skorzystać tylko ci, którzy aktualnie posiadają przestarzały piec. Ponadto, dotacja dotyczy również innych działań mających na celu zapewnienie ciepła w ekologiczny sposób. Mowa o takich działaniach, jak:

● zakupu i montażu szczelnych okien i drzwi,
● zakup i montaż ocieplenia przegród budowlanych,
● zakup i montaż wszelkich elementów instalacji grzewczej,
● zakup i montaż wentylacji mechanicznej.

W sumie kwota wsparcia w ramach programu Czyste Powietrze może wynieść maksymalnie 25 000 zł. Warto wspomnieć, że oprócz dotacji z programu Czyste Powietrze, osoby decydujące się na panele fotowoltaiczne Sanok, mogą również skorzystać z ulgi termomodernizacyjnej. Polega ona na odliczeniu od podatku części kosztów poniesionych w związku z zakupem i montażem kolektorów.

Agroenergia i Energia Plus, czyli propozycje dla rolników i przedsiębiorców
Oczywiście kolektory słoneczne Sanok to rozwiązanie korzystne nie tylko dla osób fizycznych. Korzystają z niej także zarówno rolnicy, jak i przedsiębiorcy. W ramach programu Agrobiznes możliwe jest uzyskanie aż do 20 000 zł wsparcia. Warunkiem jest posiadanie na własność gospodarstwa rolnego o powierzchni nie większej niż 300 ha.

Jeśli chodzi o Sanok fotowoltaika dla przedsiębiorców to temat godny uwagi. W regionie działa wiele różnych firm jednak na pierwszy plan wysuwają się właściciele hoteli, pensjonatów czy też agroturystyki. Ze względu na turystyczny charakter okolicy, wszelkich tego typu obiektów jest tuaja wiele. Coraz więcej z nich korzysta z paneli fotowoltaicznych. Dedykowany jest im program Energia Plus, w ramach których mogą otrzymać kredyt na bardzo preferencyjnych warunkach.

Każdy, kto decyduje się na fotowoltaikę Sanok, może dziś liczyć na jakąś formę wsparcia finansowego. Klienci naszej firmy otrzymują kompleksowe wsparcie w zakresie organizacji dofinansowania na instalację kolektorów słonecznych w Sanoku.

Z artykułu dowiesz się:
Jakub Długosz

Jakub Długosz

Główny projektant w SM-Project. Ekspert w fotowoltaice, pompach ciepła, farmach PV. Z wykształcenia elektrotechnik, posiadający certyfikaty SEP/UDT. Promotor zielonej energii w Polsce, jak i Europie.

Powiązane wpisy

Technologia PERC

Czym jest Technologia PERC ? Czym jest Technologia PERC ? z ang. Passivated Emitter and Rear Cell czyli technologia pasywacji emitera tylnej części ogniwa, która określa konstrukcję ogniwa słonecznego. Pisząc najprościej jest to technologia mająca na celu podwyższenie sprawności przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów. Na pewno zastanawiasz się dlaczego zdecydowaliśmy się

Przeczytaj więcej

Fotowoltaika jako przyszłość światowej energetyki

Fotowoltaika dla domu Fotowoltaika to przyszłość dla Twojego domu, która gwarantuje Ci przede wszystkim oszczędność, w dalszej części artykułu dowiemy się, że inwestycja zwraca się już nawet po paru latach, gdzie w późniejszym czasie generujemy oszczędności o niebagatelnej sumie. Inwestycja ta stanowi dla nas stabilne korzyści ekonomiczne jak i ekologiczne

Bloomberg Tier 1 – ranking modułów fotowoltaicznych

Chce zamontować w swoim domu panele fotowoltaiczne, chce zacząć oszczędzać na energii i chronić moją planetę. Ile z was postawiło sobie już to jako cel, jednak zatrzymało się na etapie, że wpisało hasło fotowoltaika w Internet i nie wiedziało co wybrać, jakiego producenta, tak aby urządzenie działało jak najdłużej, żeby