Fotowoltaika Mielec – gdzie można uzyskać dofinansowanie?

Z artykułu dowiesz się:

Dofinansowania do zakupu i montażu fotowoltaiki w Mielcu może stanowić znaczące wsparcie. Dopłaty do paneli fotowoltaicznych na Podkarpaciu czy ulga podatkowa, to jedne z tych czynników, które sprawiają, że fotowoltaika Mielec staje się jeszcze bardziej opłacalna. Jednak gdzie można otrzymać dofinansowanie do instalacji fotowoltaicznej w Mielcu? Dlaczego warto zdecydować się na panele słoneczne? Wyjaśniamy!

Fotowoltaika Mielec – z jakich form wsparcia można skorzystać?

Nie ma wątpliwości, że montaż instalacje fotowoltaiczne w Mielcu to usługa, której koszty są wysokie. Czy jednak oznacza to, że fotowoltaika Mielec to rozwiązanie tylko dla wybranych? Nic z tych rzeczy. Choć koszt zakupu urządzeń, a następnie ich montażu, jest relatywnie duży, ostatecznie cena montażu instalacji fotowoltaicznych w Mielcu może być bardzo przystępna. Od czego w końcu są dofinansowania? Dzięki nim możesz zmniejszyć koszty inwestycji.

Wsparcie finansowe dla fotowoltaiki w Mielcu może przyjąć formę bezzwrotnej dopłaty lub nisko oprocentowanej pożyczki. Niezależnie od tego, gdzie mieszkasz, możesz skorzystać między innymi z następujących form wsparcia:

  • ulga termomodernizacyjna na fotowoltaikę
  • rządowy program ”Mój Prąd”,
  • Agroenergia,
  • Energia Plus.

Fotowoltaika Mielec – ulga podatkowa i program rządowy “Mój Prąd”

Ulga termomodernizacyjna to odliczenie części kosztów zakupu i montażu fotowoltaiki do podatku. Natomiast program “Mój Prąd” zakłada możliwość uzyskania nawet do 3000 zł wsparcia, przy jednoczesnym spełnieniu warunków:

  • bycia właścicielem domu jednorodzinnego,
  • rozpoczęcia inwestycji nie wcześniej niż 1 lutego 2020 roku,
  • zakupu paneli o mocy od 2 do 10 kW.

Ograniczenia związane z maksymalną mocą instalacji wynikają z przeznaczenia programu. Jest on kierowany do osób fizycznych, których zapotrzebowanie na energię zwykle nie przekracza 10 kW. W rzeczywistości przeważnie mieści się w zakresie 3-5 kW.

Instalacje fotowoltaiczne Mielec  również dla rolników – Agroenergia

Poza tym rolnicy mogą skorzystać z programu Agroenergia. Jest on skierowany do osób indywidualnych, których nieruchomość rolna nie przekracza 300 ha i są jej właścicielami nie krócej niż rok. Co więcej, z dofinansowania w ramach Agroenergii możesz skorzystać pod warunkiem, że nie rozpocząłeś realizacji inwestycji przed przystąpieniem do programu. Wysokość otrzymanego wsparcia jest zależna od mocy instalacji. W ten sposób można otrzymać nawet do 20 tys. zł.

Fotowoltaika Mielec dla przedsiębiorców

Obserwując dostępne formy wsparcia, można dojść do wniosków, że na dofinansowanie montażu paneli fotowoltaicznych w Mielcu mogą liczyć głównie osoby fizyczne. Okazuje się jednak, że z pewnych form wsparcia mogą skorzystać również przedsiębiorcy. Przede wszystkim mogą oni pozyskać środki w ramach programu Energia Plus. Dzięki niemu przedsiębiorstwa mogą otrzymać pożyczkę na preferencyjnych warunkach, udzielaną nawet na 15 lat. Jej wysokość nie może przekraczać 85% kosztów związanych z zakupem i montażem fotowoltaiki Mielec.

Fotowoltaika Mielec – rosnąca liczba instalacji fotowoltaicznych

Zainteresowanie fotowoltaiką na Podkarpaciu ciągle rośnie. Według danych, jakimi dysponuje Instytut Energetyki odnawialnej, Polska znajduje się na trzynastym miejscu jeśli chodzi o przyrost mocy paneli fotowoltaicznych na świecie (w Europie natomiast zajmujemy miejsce zaraz za podium). Ten sam Instytut opublikował także najnowszy raport ”Rynek fotowoltaiki w Polsce 2021”. Wynika z niego, że województwo Podkarpackie znajduje się na piątym miejscu jeśli chodzi o łączną moc instalacji, która wynosi 85368 kW. Natomiast wspomniany wcześniej rządowy program “Mój Prąd” właśnie w województwie podkarpackim cieszył się największą popularnością. Dlaczego fotowoltaika Mielec jest tak popularna? Z pewnością wynika ona m.in. z dużego nasłonecznienia tego miasta i okolic oraz z wielu możliwych do otrzymania form wsparcia. Poza ogólnokrajowymi programami, o których była mowa powyżej, regularnie pojawiają się regionalne projekty wsparcia.

Chcesz skorzystać z dofinansowania na fotowoltaikę w Mielcu? Nie wiesz, gdzie i jakie dokumenty powinieneś złożyć, ani co jest korzystniejsze – programy rządowe czy lokalne? Niczym się nie przejmuj. Doradzimy Ci najlepsze rozwiązanie oraz przeprowadzimy Cię przez wszelkie formalności!

Z artykułu dowiesz się:
Jakub Długosz

Jakub Długosz

Główny projektant w SM-Project. Ekspert w fotowoltaice, pompach ciepła, farmach PV. Z wykształcenia elektrotechnik, posiadający certyfikaty SEP/UDT. Promotor zielonej energii w Polsce, jak i Europie.

Powiązane wpisy

Technologia PERC

Czym jest Technologia PERC ? Czym jest Technologia PERC ? z ang. Passivated Emitter and Rear Cell czyli technologia pasywacji emitera tylnej części ogniwa, która określa konstrukcję ogniwa słonecznego. Pisząc najprościej jest to technologia mająca na celu podwyższenie sprawności przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów. Na pewno zastanawiasz się dlaczego zdecydowaliśmy się

Przeczytaj więcej

Fotowoltaika jako przyszłość światowej energetyki

Fotowoltaika dla domu Fotowoltaika to przyszłość dla Twojego domu, która gwarantuje Ci przede wszystkim oszczędność, w dalszej części artykułu dowiemy się, że inwestycja zwraca się już nawet po paru latach, gdzie w późniejszym czasie generujemy oszczędności o niebagatelnej sumie. Inwestycja ta stanowi dla nas stabilne korzyści ekonomiczne jak i ekologiczne

Bloomberg Tier 1 – ranking modułów fotowoltaicznych

Chce zamontować w swoim domu panele fotowoltaiczne, chce zacząć oszczędzać na energii i chronić moją planetę. Ile z was postawiło sobie już to jako cel, jednak zatrzymało się na etapie, że wpisało hasło fotowoltaika w Internet i nie wiedziało co wybrać, jakiego producenta, tak aby urządzenie działało jak najdłużej, żeby